تاريخ:دوازدهم ارديبهشت 1401 ساعت 08:32
کد : 42302

دستگیری ۸ سرشبکه یک شرکت هرمی در کرج

دستگیری ۸ سرشبکه یک شرکت هرمی در کرج
با تلاش کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی البرز، باند کلاهبرداری شرکت هرمی در شهر کرج منهدم و هشت نفر در این رابطه دستگیر شدند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایسنا؛ سرهنگ محمد نادربیگی رئیس پلیس آگاهی استان البرز در تشریح این خبر بیان کرد: در پی وصول پرونده‌ای مبنی بر کلاهبرداری از اعضای شرکت هرمی در شهر کرج، موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد یک کلاهبردار حرفه‌ای با ایجاد شبکه و با معرفی خود به عنوان سرشبکه یک شرکت هرمی جعلی به نام کیونت، با دادن وعده سودهای هنگفت اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از چندین نفر کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان اینکه این متهم با اجاره اماکنی در مناطق مختلف شهر کرج دائما در حال جابه جایی بود، اظهار کرد: در ادامه پس از چندین شبانه روز اقدام اطلاعاتی، در نهایت مخفیگاه متهم شناسایی و ماموران با هماهنگی مقام قضائی به آنجا اعزام شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری هشت نفر از سرشاخه های اعضای این باند هرمی، تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان مقداری جزوات آموزشی مربوط به شرکت های هرمی نیز کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اشاره به اینکه تلاش پلیس برای شناسایی مال باختگان احتمالی این پرونده ادامه دارد، خاطرنشان کرد: برآورد اولیه کارشناسان از میزان کلاهبرداری صورت گرفته از سوی اعضای این باند حدود سه میلیارد ریال است.

سرهنگ نادربیگی یادآور شد: از جمله آسیب هایی که در خصوص شرکت های هرمی متصور است اغفال افراد جویای کار و ترویج فرهنگ غلط بیکاری وکسب درآمد بدون زحمت و خروج سرمایه های کشور از کشور است که پلیس با رصد اطلاعاتی از فعالیت مخرب آنها جلوگیری می کند.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42302
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی