تاريخ:نهم شهريور 1401 ساعت 10:52
کد : 42353

کاربران مراقب صرافی‌های جعلی آنلاین باشند

کاربران مراقب صرافی‌های جعلی آنلاین باشند
رئیس پلیس فتا استان البرز با اشاره به تبلیغات گسترده صرافی‌های برخط (آنلاین) در فضای مجازی به کاربران در خصوص فعالیت برخی از این صرافی‌ها هشدار داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از  ایسنا؛ سرهنگ رسول جلیلیان گفت: کلاهبرداران با سوء استفاده از عناوین صرافی های آنلاین بزرگ دنیا و با تبلیغات فریبنده در فضای مجازی اقدام به ترویج نرم افزارهای جعلی کرده وضمن دسترسی به حساب بانکی اقدام به کلاهبرداری می کنند.

وی افزود: کاربران مجازی قبل از خرید از صرافی های آنلاین از اصالت آن اطمینان و سپس اقدام به پرداخت کنند چرا که در حوزه ارزهای دیجیتال تعدادی صرافی های آنلاین معتبر فعالیت و اعتماد مردم را جلب کردند اما تاکنون بانک مرکزی به هیچ یک از این صرافی ها مجوز نداده است.
رئیس پلیس فتا البرز تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی در این حوزه نبود قانون و مقررات مدونی برای صرافی آنلاین است که سبب جذابیت برای کلاهبرداران در این فضا شده است.

این مقام انتظامی اضافه کرد: در زمان حاضر سایت ها، صرافی های معتبر و کیف پول های دیجیتال معتبری در دنیا وجود دارد که بسیاری از معاملات ارزهای دیجیتال از این طریق انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کلاهبرداران با مراجعه به این صرافی ها طعمه های خود راشناسایی و با مهندسی اجتماعی اقدام به اخذ رمز ۱۲کاراکتری کیف دیجیتال می کنند.

سرهنگ جلیلیان یادآورشد: مجرمان سایبری با استفاده از تبلیغات اغوا کننده در فضای مجازی با عنوان فعالیت در صرافی های آنلاین و تبلیغات غیرواقعی، کاربران مورد نظر خود را ترغیب و اقدام به کلاهبرداری می کنند.

رئیس پلیس فتا البرز اظهار کرد: مردم قبل از خرید مجازی از صرافی های آنلاین باید از اصلی بودن صفحه سایت و نشانی اینترنتی مطمئن شوند تا در دام درگاه های جعلی قرار نگیرند، در غیر این صورت کلاهبرداران با ترفندهای خاص مانند ایجاد صفحات جعلی از حساب های بانکی مردم برداشت خواهند کرد.

سرهنگ جلیلیان ،سایت پلیس فتا را مرجع کامل آخرین اطلاعات و تهدیدات سایبری معرفی کرد و از خانواد ها و عموم مردم خواست که برای پیشگیری و مقابله با هرگونه جرایم سایبری به مطالعه توصیه های این سایت بپردازند.

این مقام انتظامی تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42353
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی