تاريخ:دهم مهر 1401 ساعت 15:36
کد : 42359

مراقب برنامه‌های جعلی اینترنت استارلینک باشید

مراقب برنامه‌های جعلی اینترنت استارلینک باشید
رئیس پلیس فتا البرز از کاربران خواست مراقب تبلیغات دروغین ارائه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک با اپلیکیشن‌های جعلی مختلف باشند.

به گزارش  ایران هشدار به نقل از ایسنا؛ سرهنگ رسول جلیلیان، رئیس پلیس فتا البرز  گفت: طی روزهای اخیر اپلیکیشن‌هایی تحت عنوان نرم افزار استارلینک و اینترنت ماهواره‌ای درشبکه‌های اجتماعی در حال انتشار است که بدافزار بوده و اطلاعات گوشی کاربران را سرقت می‌کند.

وی افزود: همه تبلیغات در این خصوص کاذب بوده و کاربران برای دریافت اپلیکیشن فقط از اپ استورها و سایت‌های رسمی استفاده و به اپلیکیشن‌های ارائه شده در شبکه های اجتماعی اعتماد نکنند.
 
رئیس پلیس فتا استان البرز یادآور شد: مجرمان سایبری از این فضا سواستفاده کرده و با ارائه لینک های جعلی و تبلیغات کاذب اطلاعات گوشی کاربران را سرقت می کنند.

سرهنگ جلیلیان در بخش دیگری از سخنان خود از پیامک های جعلی تحت عنوان خدمات مختلف از سوی کلاهبرداران سایبری خبر داد و یادآورشد که کاربران مراقب این گونه پیامک ها باشند.

این مقام انتظامی اظهار کرد: کلاهبرداران با ارائه پیامک هایی با عنوان ابلاغیه، ثبت شکایت در سامانه و ثبت نام سود سهام ، دریافت وام کم بهره و امثال آن با لینک جعلی برای کاربران ارسال کرده و از ناآگاهی آن ها سوءاستفاده و اقدام به کلاهبرداری می کنند.

وی خاطرنشان کرد: کاربران بدون آگاهی مبلغ ناچیز درخواست شده را از طریق لینک ارسال شده پرداخت می کنند درحالی که یک بدافزار است و مجرمان سایبری با این شگرد مجرمانه، اطلاعات کارت بانکی متقاضیان را به سرقت و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها اقدام می‌کنند.

رئیس پلیس فتا البرز تاکید کرد: پیامک های سازمانی و رسمی از سرشماره های معتبر ارسال می شوند و کاربران به هیچ عنوان به لینک هایی که از طریق سرشماره های ناشناس و شخصی ارسال شده مراجعه نکنند.

سرهنگ جلیلیان در پایان گفت: کاربران در صورت مواجهه با صفحات جعلی، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش دهند.


http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42359
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی