تاريخ:بيست و هفتم آذر 1401 ساعت 08:08
کد : 42406

فریب کلاهبرداری با شگرد "بسته مکالمه یلدایی همراه اول" را نخورید

فریب کلاهبرداری با شگرد
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) فرماندهی انتظامی اصفهان به شهروندان هشدار داد تا فریب کلاهبرداری به شیوه برداشت از حساب با "شگرد بسته مکالمه یلدایی همراه اول" را نخورند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا)  با اشاره به نزدیک شدن به شب یلدا از تحرک مُجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان خبر داد و افزود: مُجرمان در این ایام براحتی با عنوان‌های مختلف، شهروندان را به سمت درگاه‌های جعلی هدایت و با سرقت اطلاعات کارت بانکی آنها، حسابهایشان را خالی می‌کنند.

وی تاکید کرد: شهروندان باید هوشیار بوده و در خریدهای اینترنتی خود به معتبر بودن سایت و داشتن نماد تجارت الکترونیک در آن توجه کافی داشته باشند.
 
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی اصفهان با اشاره به دستگیری فردی که در فضای مجازی با شگرد بسته مکالمه یلدایی همراه اول اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کرد، گفت: در پی شکایت شهروند اصفهانی مبنی بر اینکه از حسابش بصورت غیرمجاز برداشت شده است، کارشناسان پلیس، این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی اظهار داشت: در تحقیقات صورت گرفته از شاکی مشخص شد که او در یکی از کانال‌های تلگرامی با تبلیغ بسته مکالمه یلدایی همراه اول مواجه و پس از واریز ۵۰ هزار ریال از طریق درگاه بانکی برای دریافت کُد فعال سازی، متوجه شده که علاوه بر دریافتن نکردن مکالمه رایگان تمام موجودی حسابش که معادل ۳۰۰ میلیون ریال بوده نیز برداشت شده است.

این مقام انتطامی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که درگاه بانکی که شاکی از طریق آن اقدام به واریز وجه کرده، جعلی بوده است.

وی تصریح کرد: در نهایت کارشناسان با اقدامات تخصصی و فنی خود موفق به شناسایی و دستگیری فرد کلاهبردار شدند.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42406
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی