تاريخ:پنجم دی 1401 ساعت 09:10
کد : 42415

احراز هویت برای ثبت، تمدید، لغو و انتقال دامنه ir اجباری خواهد شد

احراز هویت برای ثبت، تمدید، لغو و انتقال دامنه ir اجباری خواهد شد
مرکز ثبت دامنه کشوری ایران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد از ابتدای سال 1402، درخواست‌های مرتبط با دامنه "ir." تنها با احراز هویت امکان‌پذیر خواهد بود.

به گزارش ایران هشدار به نقل ازسامانه احراز هویت ایرنیک؛  ایرنیک، مرکز ثبت دامنه‌های مرتبه‌اول کشوری "‎.ir" از اجباری‌شدن احراز هویت برای خرید یا تمدید دامنه‌های ایران خبر داده است:

«احتراماً به اطلاع می‌رساند از ابتدای سال 1402 کلیه درخواست‌های مرتبط با دامنه نقطه آی آر فقط از طریق شناسه‌های کاربری احراز هویت شده پذیرفته خواهد شد. بر این اساس به هیچ‌یک از درخواست‌های ارسالی، اعم از ثبت، تمدید، لغو، انتقال و نظایر آن در شناسه‌های کاربری فعلی ترتیب اثر داده نخواهد شد.»

ایرنیک در اطلاعیه خود از تمامی مشترکین دامنه‌های ir خواسته است تا در اسرع وقت به سامانه احراز هویت این مجموعه مراجعه و اقدامات لازم را انجام دهند: «بدیهی است مسئولیت عدم اقدام در این خصوص بر عهده کاربر است.»

ایرنیک تا پیش از این برای ساخت اکانت و خرید دامنه، ایمیل کاربران را صحت‌سنجی کرده و از آن‌ها تصویر کارت‌ملی و تعهدنامه درخواست می‌کرد.
 
حال آن‌طور که در سامانه احراز هویت ایرنیک آمده، این فرایند شامل سه مرحله است. مرحله اول به تأیید آدرس ایمیل ثبت‌شده در ایرنیک اختصاص داشته، در مرحله دوم بایستی مشخصات هویتی صاحب دامنه بر‌اساس مشخصات کارت‌ملی ثبت شود. در‌نهایت مرحله سوم نیز به ثبت مشخصات تماس و شماره موبایل که به نام صاحب دامنه باشد، اختصاص دارد.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42415
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی