تاريخ:سيزدهم دی 1401 ساعت 07:20
کد : 42422

«برنده شده‌اید» کلاهبرداری است/ مراقب کلاهبرداری تلفنی و پیامکی باشید

«برنده شده‌اید» کلاهبرداری است/ مراقب کلاهبرداری تلفنی و پیامکی باشید
سرپرست پلیس فتا استان گلستان نسبت به تماس یا پیامک با مضمون «برنده شده‌اید» هشدار داد و گفت: این مسئله یک شگرد برای کلاهبرداری از مردم است.

 به گزارش ایران هشدار به نقل از ایسنا؛ سرهنگ سعید تجری امروز، سرپرست پلیس فتا استان گلستان اظهار کرد: کلاهبرداران سایبری طی تماس تلفنی با افراد، موضوع برنده شدن در قرعه‌کشی‌ها را مطرح کرده و از آنان اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.
 
وی افزود: در این ترفند، مجرمان خود را از طرف اپراتورها، سازمان‌ها و غیره معرفی می‌کنند و با فریب کاربران به بهانه برنده شدن در قرعه‌کشی، آنان را برای دریافت مبلغ برنده‌شده به‌پای دستگاه‌های خودپرداز هدایت کرده و اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.
 
سرپرست پلیس فتا استان گلستان به روش‌های دیگر کلاهبرداری اشاره کرد و توضیح داد: در روش دیگر، این مجرمان با چرب‌زبانی و مطرح کردن موضوع برنده شدن در قرعه‌کشی، اطلاعاتی از آنها را به دست آورده و در ادامه برای دسترسی به سامانه‌های بانکی افراد با ترفندهایی تقاضای درخواست کد پیامک شده به آنها را می‌کنند.

تجری با بیان اینکه هرگونه تماس تلفنی از طریق تلفن و یا شبکه‌های اجتماعی به بهانه برنده شدن در مسابقات، جشنواره و همچنین درخواست اطلاعات حساب بانکی و کد پیامک شده با هدف کلاهبرداری از افراد انجام می‌شود، بیان کرد: نباید فریب تماس‌هایی با عنوان برنده شدن در قرعه‌کشی‌ها را خورد.

وی گفت: در صورت دریافت پیامک و یا تماسی مبنی بر برنده شدن، از پاسخگویی و ارسال کد خودداری کرده و به این نکته توجه داشته باشید که برای دریافت مبلغ برنده شدن نیازی به مراجعه به دستگاه عابر بانک نیست.


 


 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42422
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی