تاريخ:چهاردهم دی 1401 ساعت 13:39
کد : 42424

کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی با ترفند خرید ارز دیجیتال

کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی با ترفند خرید ارز دیجیتال
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری فردی که با ترفند خرید ارز دیجیتال اقدام به کلاهبرداری از تعدادی از شهروندان کرده بود، خبرداد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از سایت پلیس فتا؛  سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ در تشریح جزئیات این خبر گفت: درپی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و اعلام وقوع کلاهبرداری از وی تحت عنوان خرید ارز دیجیتال رسیدگی به موضوع در دستورکار پلیس فتای تهران بزرگ قرارگرفت.

وی با اشاره به اظهارات شاکی گفت: این فرد به ماموران گفت که چند وقت پیش در شبکه‌های اجتماعی با فردی که مدعی بود در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند آشنا شده و این فرد پس از جلب اعتمادش مبلغ یک میلیارد ریال را برای سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال از شاکی دریافت کرده است، اما بعد از واریز وجه دیگر پاسخی از وی دریافت نکرده و متوجه کلاهبرداری شده است.

معظمی گودرزی با بیان اینکه کارشناسان پلیس فتای تهران بزرگ اقدامات خود برای دستگیری این فرد را آغاز کردند، گفت: ماموران پس از بررسی های همه جانبه و با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی این فرد را شناسایی کردند. با به دست آمدن هویت متهم و پس از تشریفات قضایی،تیم عملیات پلیس فتا مجرم را در حالی که قصد خروج از کشور را داشت دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند. 

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه طی بررسی پرونده بیش از هشت نفر به شکات پرونده اضافه شد، گفت: متهم پس از انتقال به پلیس فتا و مواجهه با شاکی به جرم خود اقرار کرد و گفت که با هویتی جعلی و جلب اعتماد شکات با وعده واهی سود بسیار بالا حدود ۱۰میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

وی با بیان اینکه برای متهم دستگیر شده پرونده‌ای تشکیل شد، گفت: این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد و تحقیقات بر روی پرونده این فرد همچنان ادامه دارد. 

به گفته معظمی گودرزی ساده‌ترین و مؤثرترین راه برای مقابله با اقدامات مجرمانه مجرمین سایبری، افزایش سطح آگاهی کاربران نسبت به موضوعات مختلف فضای مجازی بوده و این مهم جز بااحساس مسئولیت و برنامه‌ریزی و صرف زمان کافی محقق نخواهد شد.


http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42424
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی