تاريخ:هجدهم دی 1401 ساعت 11:44
کد : 42427

هشدار پلیس درباره کلاهبرداری با تقلید صدای مجریان صداوسیما

هشدار پلیس درباره کلاهبرداری با تقلید صدای مجریان صداوسیما
معاون اجتماعی پلیس فتا فراجا نسبت به کلاهبرداری‌های تلفنی هشدار داد و گفت: کلاهبرداران گاه به‌راحتی صدای مجریان رادیو و تلویزیون را تقلید می‌کنند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پلیس فتا؛ سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا فراجا در برنامه‌ای رادیویی با بیان اینکه هر کس می‌تواند با داشتن یک گوشی تلفن همراه یا خط تماس ثابت سر مردم را کلاه بگذارد، اظهار کرد: حتی اگر یک نفر در برنامه تلویزیونی یا رادیویی برنده شده باشد به‌هیچ‌عنوان کسی درخواست نمی‌کند که شخص برنده شده کدی ارسال کند و این درخواست کلاهبرداری است.
 
وی با بیان این که اگر بر فرض کسی هم برنده شده باشد باید شماره‌حساب بدهد تا مبلغ جایزه به‌حساب او واریز شود، ادامه داد: این یک قاعده کلی است و مردم باید آن را در ذهن داشته باشند؛ ضمن این که کلاهبرداران هم خیلی حرفه‌ای کار می‌کنند. کسی که قرار است پولی به‌حساب شما بریزد یا باید شماره‌حساب یا شماره کارت بانکی شما را دریافت کند و نیازی به رفتن پای باجه عابربانک نیست.

پاشایی با بیان این که کلاهبرداران گاه به‌راحتی صدای مجریان را هم تقلید می‌کنند، گفت: گاه این صداها را از قبل ضبط کرده و در یک محیط استودیویی عده‌ای شروع به تشویق‌کردن می‌کنند. ما بسیار اطلاع‌رسانی کردیم و در همین روزهای اخیر یکی از تصویربرداران که بارها در شبکه خبر روبروی بنده ایستاده چندین میلیون تومان خود را در قالب مسابقات رادیویی دروغین ازدست‌داده است.

معاون اجتماعی پلیس فتا فراجا، توضیح داد: برخی مجرمان حرفه‌ای ممکن است اطلاعات زمینه‌ای نظیر حساب بانکی یا آدرس افراد را هم داشته باشد و بنده اگر بگویم این شماره‌ها را از کجا استخراج می‌کنند؛ شیوه و شگرد مجرمانه را لو داده‌ام. همچنین گاه از سهل‌انگاری یک اپراتور یا صاحبان کسب‌وکار سوء استفاده می‌شود.

وی در عین حال این را هم گفت که خوشبختانه آگاهی مردم بیشتر شده و در حال حاضر تعداد ریپورت و گزارش‌های مردمی نسبت به تعداد شکایت‌ها بیشتر است.

پاشایی در پایان سخنان خود خطاب به مردم توصیه کرد: در بانک یا مراجع خدماتی در زمان پرکردن فرم‌های شناسایی حتماً دست خود را روی آن نگه دارید و دیگر این که قبوض را مچاله نکنید و به سطل زباله داخل بانک بیندازید.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42427
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی