تاريخ:سيزدهم اسفند 1401 ساعت 14:01
کد : 42494

ارسال لینک آلوده به پیام رسان های بومی

ارسال لینک آلوده به پیام رسان های بومی

در شگردی جدید مجرمان با ارسال پیام‌هایی حاوی لینک‌ آلوده و جعلی از طریق پیام‌رسان‌های بومی اقدام به خالی کردن حساب بانکی قربانیان خود می نمایند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ علی اکبر قرائی پور، رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی با  اعلام این مطلب اظهار داشت: بر اساس رصد‌های فضای مجازی و مستند به شکواییه‌ها و گزارش‌های مردمی واصله به پلیس فتا استان و تماس های دریافتی با مرکز فوریت های سایبری مشخص شد مجرمان سایبری به منظور دستیابی به اطلاعات کارت بانکی و پیامک های گوشی تلفن همراه، با ارسال لینک آلوده تحت عنوان "ابلاغ الکترونیکی" اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.
 
این مقام مسئول ادامه داد: مجرمان سایبری به تازگی با ارسال لینک های مذکور درپیام رسان‌های بومی فعالیت خود را گسترش داده اند  که ضمن شناسایی آنان، پرونده‌های قضائی نیز تشکیل و در حال پیگیری است.
سرهنگ قرائی پور تصریح کرد: افزایش دانش شهروندان موجب کاهش دامنه کلاهبرداری ها شده و در این رابطه توجه به هشدارها و توصیه های پلیس و نکات امنیتی عامل مهار کننده این قبیل رویدادها در سطح استان و کشور خواهد بود.
 
وی خاطر نشان کرد: شهروندان به پیام‌های ارسال شده از طریق شماره تلفن و یا حساب‌های کاربری نامعتبر و شخصی اطمینان نکنند؛ ضمن اینکه تنها مرجع رسمی ارسال ابلاغیه‌های قضائی سامانه Adliran است همچنین با انتخاب گذر واژه تایید دومرحله ای در بخش تنظیمات شبکه پیام رسان و اجتماعی خود از دسترسی غیر مجاز پیشگیری نمایند.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42494
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی