تاريخ:پانزدهم اسفند 1401 ساعت 11:58
کد : 42498

انهدام شبکه هرمی کلاهبرداری با رمز ارز در مصر

انهدام شبکه هرمی کلاهبرداری با رمز ارز در مصر

رسانه‌های مصر روز گذشته (یکشنبه) از متلاشی شدن یک شبکه هرمی که به صورت آنلاین از طریق رمز ارزها کلاهبرداری می‌کرد، خبر دادند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایسنا؛  اعضای این شبکه که در ارتباط با آن ۲۹ نفر از جمله ۱۳ فرد خارجی با حکم دادگاه بازداشت شده‌اند با استفاده از یک طرح کلاهبرداری اینترنتی موسوم به «هرم پونزی»، هزاران شهروند مصری را فریب داده و ۵۸۰ هزار یورو به جیب زده‌اند.

در بیانیه‌ای که توسط دادستانی قاهره منتشر شده آمده است که این شبکه از یک پلتفرم آنلاین موسوم به «هاگ‌پول» (HoggPool) برای فریب طعمه‌های خود استفاده می‌کردند.

بر اساس این بیانیه، در این پلتفرم پس از فریب دادن مشتریان با روش‌های متقلبانه به آنها وعده سود مالی کلان داده می‌شد. اعضای این شبکه از طریق پلتفرم اینترنتی طراحی شده به مشتریان وعده سود سرشار در ازای سرمایه گذاری داده بودند.

روزنامه الاهرام مصر نیز در گزارشی که به این موضوع اختصاص یافته، آورده است که این کلاهبرداری به صورت یک طرح آنلاین شبکه‌ای موسوم به «هرم پونزی» صورت گرفته است.

در این گزارش آمده است که پلتفرم HoggPool در ماه اوت راه اندازی شد و تا فوریه به خوبی به مشتریان خود پرداخت می‌کرد اما ناگهان از فعالیت بازماند و مهم‌تر آنکه با همه‌ پول‌های سپرده شده ناپدید شد.

به گزارش الاهرام، در شرایطی که ارزش پول ملی مصر در برابر دلار به شدت در حال سقوط است، هزاران شهروند مصری بخشی از پس‌انداز خود را به امید بازدهی بسیار جذاب حاصل از این سرمایه‌گذاری در اختیار این شبکه قرار داده بودند.

وزارت کشور مصر از ۱۶ تبعه این کشور و ۱۳ فرد خارجی به عنوان افرادی یاد کرده که گمان می‌رود گردانندگان اصلی این شبکه کلاهبرداری باشند.

این افراد در حالی که ۹۵ گوشی تلفن همراه، ۳۳۶۷ سیم کارت و ۴۱ کارت بانک خارجی را در اختیار داشتند شناسایی و با حکم دادستانی دستگیر شدند.

نزدیک به ۱۰۵ میلیون شهروند مصری در حال حاضر یکی از بدترین بحران‌های اقتصادی تاریخ کشور خود را پشت سر می گذارند. نرخ رسمی تورم در مصر ماه ژانویه به ۲۶.۵ درصد رسید و مصر اکنون یکی از کشورهای جهان است که در معرض خطر ناتوانی در بازپرداخت بدهی‌های خود قرار دارد.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42498
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی