تاريخ:بيستم اسفند 1401 ساعت 09:30
کد : 42501

مسافران نوروزی مراقب اپلیکیشن‌های جعلی مسیریاب باشند

مسافران نوروزی مراقب اپلیکیشن‌های جعلی مسیریاب باشند

به منظور جلوگیری از برداشت های غیر مجاز از حساب های بانکی، مسافران هنگام استفاده از برنامه های مسیریاب نسبت به دانلود و نصب نسخه های اصلی اقدام کنند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ توسعه فضای مجازی باعث شده تا شاهد رواج اپلیکیشن ها با امکانات قابل توجه باشیم، در حالی که بسیاری از این نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های بارگزاری شده در منابع نامعتبر بدافزارهای جاسوسی هستند.

سرهنگ مرتضوی، رئیس پلیس فتا اصفهان در این خصوص گفت: یکی از مواردی که اخیراً بیش از گذشته مورد سوءاستفاده افراد سودجو قرار می‌گیرد، طراحی اپلیکیشن‌های اندرویدی جعلی می‌باشد که کلاهبرداران با این شگرد به دنبال کلاهبرداری از شهروندان هستند.

وی نصب نسخه‌های اصلی اپلیکیشن‌ها از مارکت های اندرویدی معتبر را بسیار مهم دانست و گفت: با توجه به اینکه اغلب هموطنان عزیز هنگام مسافرت از برنامه های مسیریاب استفاده می کنند، به منظور جلوگیری از برداشت های غیر مجاز از حساب های بانکی، کاربران نسبت به دانلود و نصب نسخه های اصلی اقدام کنند.

این مقام انتظامی افزود: این اپلیکیشن ها شیوه‌ای جدید برای کلاهبرداری و سوءاستفاده از کاربران در فضای مجازی هستند و به هیچ عنوان نباید آن را بر روی تلفن همراه خود نصب کنند، در حالی که معمولاً استفاده و فعال‌سازی آن مستلزم پرداخت اینترنتی مبلغ اندکی از سوی مشتریان است.

سرهنگ مرتضوی گفت: ضروری است شهروندان اپلیکیشن‌های مورد نیاز را از مارکت‌های معتبر ایرانی دریافت کرده و از دانلود برنامه‌هایی که در کانال‌ها و شبکه های اجتماعی مختلف ارائه شده و یا لینک‌هایی که فاقد اعتبار لازم می‌باشند خودداری کنند، همچنین برنامه‌های جعلی با دریافت برخی از مجوزها، امکان دسترسی به تمامی اطلاعات ذخیره شده در تلفن همراه را خواهند داشت و می‌توانند از قربانیان سوءاستفاده کنند.


http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42501
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی