تاريخ:بيستم اسفند 1401 ساعت 09:40
کد : 42502

انهدام باند کلاهبرداری پیامکی پس از ارسال یک میلیون پیامک فیشینگ

انهدام باند کلاهبرداری پیامکی پس از ارسال یک میلیون پیامک فیشینگ

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و انهدام باند سه نفره کلاهبرداری اینترنتی که بیش از یک میلیون پیامک جعلی سهام عدالت،هشدار قطع یارانه و ابلاغیه سامانه ثنا برای شهروندان ارسال کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا پایتخت مبنی بر برداشت غیرمجاز از حسابشان بعد از دریافت پیامک جعلی سهام عدالت،هشدار قطع یارانه و ابلاغیه سامانه ثنا،موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سرهنگ گودرزی خاطر نشان کرد: در این ترفند با عناوین «سهام عدالت،قطعی یارانه و ابلاغیه سامانه ثنا» عده‌ای از مجرمین سایبری با طراحی و ارسال پیامک حاوی یک لینک آلوده به بدافزار فیشینگ، کاربران را ترغیب به ورود به سامانه و رفع مشکل خود در ازای واریز وجوه اندک می‌کنند که در نهایت به کلاهبرداری از شهروندان ختم می شود.

این مقام انتظامی با اشاره به افزایش تعداد شکات به بیش از 100 نفر ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا پایتخت بلافاصله اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و با تلاش شبانه روزی و بهره گیری از روش های فنی و علمی موفق شدند با شناسایی ردپای مجرمین به هویت این شیادان اینترنتی دست پیدا کنند.

رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اینکه اعضای این باند 3 نفره با سوءاستفاده از قابلیت های سامانه های پنل پیامکی دست به این اقدام زده بودند افزود:نقاط ضعف این سامانه ها در ارسال پیامک طی هماهنگی های صورت گرفته برطرف گردید و در نهایت پرونده وارد مرحله عملیاتی شده و این مجرمان پس از تشریفات قضایی در مخفیگاه خود دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شدند. 

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه این کلاهبرداران اینترنتی بیش از یک میلیون پیامک فیشینگ برای شهروندان ارسال کرده بودند بیان داشت: متهمین پس از انتقال به پلیس فتا ضمن پذیرش بزه انتسابی پرده از چگونگی اقدامات مجرمانه خود برداشتند، لازم به ذکر است طی اقدامات قانونی از طریق همان سرشماره پنل پیامکی که اعضای این باند برای شهروندان پیامک فیشینگ ارسال کرده بودند پیامکی جهت پیگیری شکایت از طریق مراجع قضایی ارسال گردید.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با تاکید بر اینکه مبلغ کلاهبرداری در این پرونده با توجه به تعداد بالای شکات همچنان در حال بررسی است و تاکنون به بیش از سی میلیارد ریال رسیده است به شهروندان توصیه کرد: مهمترین عامل پیشگیری از این نوع کلاهبرداری، افزایش آگاهی در این خصوص است ، شهروندان از کلیک کردن بر روی لینک های ناشناس جدا خودداری کرده و همواره مدنظر داشته باشند که هیچ سازمان دولتی و حاکمیتی از سرشماره های شخصی برای شهروندان پیامکی ارسال نمی کنند.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42502
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی