تاريخ:بيست و هشتم اسفند 1401 ساعت 11:12
کد : 42509

برداشت اینترنتی با لینک جعلی "حساب بانکی شما در خطر است "

برداشت اینترنتی با لینک جعلی

رئیس پلیس فتا استان مرکزی از کشف پرونده ی یک میلیارد ریالی برداشت اینترنتی با ترفند ارسال پیام حاوی لینک جعلی با مضمون در خطر بودن حساب بانکی در پیام رسان بله خبر داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ احسان آنقی، رئیس پلیس فتا استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: چندی پیش، در پی ارسال لینک جعلی با مضمون "حساب بانکی شما در خطر است " و برداشت مبلغ یک میلیارد ریال از حساب یکی از هموطنان که پس از نصب نرم افزار جعلی، مورد کلاهبرداری اینترنتی قرار گرفته بود، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول افزود: شاکی در اظهارات خود بیان داشت که پس از کلیک بر روی لینک مجرمانه ناگهان نرم افزاری بر روی تلفن همراه وی نصب شده است و پس از آن تلفن همراه شاکی تحت اختیار شیاد سایبری قرار گرفته است. این کلاهبرداری طی سه مرحله تراکنش صورت پذیرفته  و با استفاده از رمز پویا جمعا مبلغ یک میلیارد ریال به صورت اینترنتی و غیرمجاز از حساب وی برداشت شده است.

سرهنگ آنقی بیان کرد: با توجه به نحوه ی برداشت از حساب شاکی و لزوم اقدام آنی در راستای پیگیری وجوه و شناسایی متهم، پیش از پولشویی و جابه جایی گسترده وجوه، ردگیری دقیق صورت گرفت و وجوه برداشت شده در حساب متهم زمین گیر شد.

وی افزود: با توجه به شناسایی صورت گرفته هماهنگی قضایی لازم صورت گرفت و وجه برداشت شده در سریع ترین زمان ممکن به حساب شاکی اراکی بازگردانده شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: مجرمان سایبری برای ارسال لینک های جعلی از ترفندهای مختلفی استفاده می کنند تا کاربران را برای کلیک بر روی این لینک های مجاب نمایند از این رو هموطنان به این نکته توجه داشته باشند که برای پیشگیری از هرگونه آسیب از کلیک بر روی لینک های دریافتی جدا خودداری نمایند و برای مشاوره و اعلام گزارش با کارشناسان مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا در ارتباط باشند.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42509
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی