تاريخ:پنجم ارديبهشت 1402 ساعت 09:00
کد : 42527

کشف ۱۵۴ مرکز ماینرینگ غیرمجاز در شیراز

کشف ۱۵۴ مرکز ماینرینگ غیرمجاز در شیراز

معاون فروش و خدمات مشترکین توزیع برق شیراز اعلام کرد که با همکاری موثر دستگاههای قضایی و انتظامی، ۱۵۴ مرکز استخراج رزمایش که بدون مجوز فعال بودند، در محدوده تحت مدیریت این شرکت کشف و اعمال قانون شدند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از معاونت فروش و خدمات مشترکین توزیع برق شیراز؛  فتحی، معاون فروش و خدمات مشترکین توزیع برق شیراز در تشریح این خیر گفت: در راستای مقابله با استفاده غیرمجاز از شبکه، که منجر به خسارات گسترده ای می شود، شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز، به شکل جدی تری در دستور کار قرار گرفته و با همکاری بسیار مطلوب فرماندهی انتظامی، اقدامات وسیع و موثری، اجرایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در همین ارتباط و طی مدت یکسال ۱۵۴ مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز، در سطح این شرکت شناسایی و از این مراکز ۱۰۵۳ دستگاه ماینر، کشف و ضبط شد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت کشف این تعداد مرکز استخراج رمزارز و دستگاه ماینر منجر به بازگشت بالغ بر ۲ هزار و ۶۵۰ مگاوات ساعت برق به ارزش ۵۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال به شبکه شده است.

مدیر دفتر نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری توزیع برق شیراز نیز گفت: یکی از مراکز کشف شده، مزرعه استخراج رمزارز غیرقانونی دارای ۱۲۷ دستگاه ماینر فاقد مجوز بود که منجر به صدور حکم قضایی و جریمه نقدی متخلف به میزان  ۳۴ میلیارد ریال در حق شرکت توزیع برق شیراز و ۸۴  میلیارد ریال به صندوق دولت، شد.
 
محمدرضا علی نژاد با تاکید براینکه هرگونه سوء استفاده و بهره برداری غیرمجاز از شبکه برق همواره از عوامل مهم اثرگذار در بروز مخاطرات و مشکلاتی در تامین برق مطمئن و پایدار برای مشترکان بوده است، گفت: شناسایی برق های غیرمجاز با راهکارهای مختلف نظیر پایش مستمر روند مصرف مشترکان، بهره گیری از گزارش های مردمی و .... با هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری فرماندهی انتظامی، در دستور کار بوده است.
 
مدیردفتر بازرسی توزیع برق شیراز گفت: مقابله با انشعاب ها و بهره برداری های غیرمجاز بر کاهش بارشبکه به ویژه در ایام پُرباری، پیشگیری از خاموشی های ناخواسته، افزایش رضایت مشترکین و ... اثرگذار است.

علی نژاد ضمن قدردانی از همکاری موثر مردم، گفت: شهروندان می توانند اطلاعات و گزارشهای خود در خصوص برق غیرمجاز را از طریق راه های ارتباطی شامل تلفن ۱۲۱، شماره فضای مجازی  ۰۹۰۰۱۳۷۰۱۲۱ و شماره پیامک۳۰۰۰۱۲۱۰۰۰، با کارشناسان توزیع برق شیراز درمیان بگذارند.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه هرگونه استفاده غیرمجاز از شبکه برق، جرم است، گفت: یکی از مواردی که قانون آن را جرم قلمداد میکند، نصب دستگاههای استخراج رمزارز فاقد مجوز است.

علی نژاد با بیان اینکه توانیر به کسانیکه گزارش های آنان منجر به کشف مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز شود پاداش میدهد.

او با بیان اینکه بعضا مشاهده شده که متخلفان  از اماکن استیجاری برای نصب دستگاه های ماینر استفاده کنند، خاطرنشان کرد: در صورت کشف دستگاه رمزارز غیرمجاز در یک مکان استیجاری، علاوه بر فرد بهره بردار، تنبیه های قانونی متوجه شخص مالک نیز خواهد بود، لذا مالک باید از فعالیت و کاربری محل مورد اجاره کاملاً آگاه باشد.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42527
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی