تاريخ:دوازدهم ارديبهشت 1402 ساعت 13:48
کد : 42536

بله به لینک های جعلی، عاقبتی جز فیشینگ ندارد

بله به لینک های جعلی، عاقبتی جز فیشینگ ندارد

رئیس پلیس فتا استان مرکزی با تاکید بر عدم کلیک بر لینک های دریافتی حتی اگر در شبکه های اجتماعی داخلی منتشر شوند، از کشف پرونده  420 میلیون ریالی برداشت غیرمجاز رایانه ای خبر داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه کارمند یکی از بانک های کشور و اعلام انتشار لینک جعلی با عنوان افزایش امنیت حساب بانکی در کانال همکاران در شبکه های اجتماعی داخلی و کلیک از روی غفلت که منجر به برداشت 420 میلیون ریالی از حساب وی گردیده بود پرونده ای در این پلیس تشکیل و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
 
این مقام مسئول افزود: شاکی در اظهارات ابتدایی خود بیان داشت علی‌رغم اینکه خود از کارمندان بانک می باشد اما لحظه ای غفلت و اعتماد نابجا به فرد کلاهبردار در خصوص افزایش امنیت حساب بانکی، باعث کلیک کردن بر روی لینک جعلی و دسترسی متهم به حساب بانکی وی شده است و طی یک فقره تراکنش 420 میلیون ریال از حساب بانکی وی برداشت شده است.
 
سرهنگ آنقی بیان کرد: بلافاصله پس از تشکیل پرونده در این پلیس،اقدامات لازم در خصوص ردگیری حساب مقصد و شناسایی کلاهبردار در دستور کار قرار گرفت و با روش های علمی و اطلاعاتی کارشناسان سرنخ هایی از حساب متهم به دست آمد و اقدامات پلیس تا شناسایی دقیق متهم اصلی پرونده ادامه یافت.

وی افزود: با تکمیل تحقیقات پرونده و کنار هم قرار دادن تکه های پازل این پرونده ی کلاهبرداری، متهم به هویت مشخص در یکی از استان های جنوبی کشورمورد شناسایی قرار گرفت و ضمن انسداد وجه در حساب متهم، اقدامات لازم در راستای بازگشت وجه کلاهبرداری شده ضمن هماهنگی قضایی صورت گرفت و متهم نیز به مراجع قضایی معرفی گردید.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42536
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی