تاريخ:دوازدهم ارديبهشت 1402 ساعت 13:56
کد : 42537

اعتماد کاذب در حوزه ارز دیجیتال،‌ عامل انجام کلاهبرداری شد

اعتماد کاذب در حوزه ارز دیجیتال،‌ عامل انجام کلاهبرداری شد

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی از شناسایی و دستگیری فردی که مرتکب کلاه‌برداری در حوزه ارز دیجیتال به مبلغ 345/000/000 ریال شده بود، خبر داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ شاکری، رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی در این رابطه اظهار داشت: فردی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و در اظهارات خود گفت متوجه شدم از کیف پول دیجیتال بنده مبلغ 345/000/000 ریال به سرقت رفته است و تقاضای پیگیری موضوع را داشت.
 
این مقام مسئول ادامه داد: با انجام فعالیت‌های فنی و تخصصی عامل این اقدام مجرمانه مورد شناسایی قرار گرفت و طی هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیات پلیسی دستگیر و به پلیس فتا استان انتقال داده شد.

سرهنگ شاکری افزود: متهم پرونده در اظهارات خود به بزه ارتکابی اعتراف کرد و گفت با خیال اینکه فعالیت‌های کاربران در حوزه ارزهای دیجیتال غیرقابل پی‌جویی می‌باشد وسوسه شده و ازآنجایی‌که اطلاعات کیف پول شاکی را داشتم، اقدام به انتقال ارزهای موجود در کیف او نمودم.در پایان تحقیقات، متهم با پرونده مربوطه تحویل مقامات قضایی گردید.

این مقام انتظامی به کلیه کاربران توصیه کرد: یکی از مهم‌ترین اصول فعالیت در فضای مجازی عدم اعتماد به دیگران است چراکه کاربران با امکاناتی که در این فضا برای آن‌ها در دسترس است ممکن است با روش‌های مختلفی اقدام به کلاه‌برداری نمایند بخصوص در حوزه ارزهای دیجیتال، کاربران حتماً باید با تخصص و مهارت ورود نمایند و الا سرمایه آن‌ها خیلی زود از بین رفته یا توسط افراد فرصت‌طلب به سرقت خواهد رفت.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42537
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی