تاريخ:نوزدهم ارديبهشت 1402 ساعت 15:26
کد : 42545

کلاهبرداری به بهانه سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

کلاهبرداری به بهانه سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران از شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری ارز دیجیتال خبر داد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ دوم حمیدرضا سلطان آبادی، رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران در تشریح این خبر گفت: طی مراجعه خانمی به این پلیس با طرح شکایت مبنی بر اینکه به جهت آشنایی با نحوه سرمایه گذاری ارز دیجیتال به جستجو در کانال‌های شبکه اجتماعی تلگرام پرداخته و پس از آشنایی با کانالی که در این رابطه مشاوره می داد از کارشناس آن کانال درخواست مشاوره نموده است.

وی درادامه اظهار داشت: شاکیه در اظهارات خود عنوان کرد پس از راهنمایی های کانال مذکور اقدام به سرمایه گذاری نموده و مراحل خرید ارز و راه اندازی کیف پول را کارشناس همان کانال برای وی انجام داده که با داشتن رمز کیف پول شاکیه اقدام به خالی کردن آن نموده و دیگر پاسخگو نمی باشد.
این مقام مسئول بیان داشت: باتوجه به حساسیت پرونده، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت که با اقدامات فنی و بررسی‌های اولیه مستندات دیجیتالی ارائه شده و انجام اقدامات تخصصی، فرد مورد نظر شناسایی و به این پلیس دعوت شد.
سرهنگ سلطان آبادی ادامه داد: پس از حضور متهم در پلیس فتا و روبرو شدن وی با مستندات غیر قابل انکار جمع آوری شده توسط کارشناسان این پلیس، متهم لب به اعتراف گشود و پرونده  جهت سیر مراحل قضایی به دادسرای عمومی و انقلاب ارسال گردید.
رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران به شهروندان هشدار داد: فریب تبلیغات اغوا کننده در فضای مجازی را نخورند زیرا مجرمان سایبری با استفاده از ترفندهای تبلیغاتی فریبنده در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها مبنی بر کسب درآمد بالا از طریق تولید یا خرید و فروش و سرمایه گذاری ارز دیجیتال از کاربران کلاهبرداری می کنند.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42545
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی