تاريخ:سوم خرداد 1402 ساعت 12:59
کد : 42550

انهدام ۱۲ شرکت هرمی و دستگیری ۱۵۷ نفر/فعالیت شرکت‌های هرمی طبق قانون ممنوع است

انهدام ۱۲ شرکت هرمی و دستگیری ۱۵۷ نفر/فعالیت شرکت‌های هرمی طبق قانون ممنوع است

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا از اجرای مرحله نخست طرح شناسایی و پلمب شرکت‌های هرمی و بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز خبر داد و گفت: تاکنون ۱۲ شرکت هرمی شناسایی و منهدم و ۱۵۷ نفر نیز دستگیر شدند.

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ عبدالله چولکی، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا اظهار داشت: در راستای طرح شناسایی و پلمب شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز و دسیسه‌های هرمی، مرحله نخست این طرح با استفاده از امکانات و حداکثر توان پرسنلی و ظرفیت پلیس‌های تخصصی به مدت ۶ روز در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمد.
وی با بیان اینکه این طرح در اواسط اردیبهشت سال جاری برگزار شد، افزود: کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی موفق شدند در عملیاتی هماهنگ و منسجم ۱۵۷ نفر را دستگیر و چهار شرکت بازاریابی شبکه‌ای غیرمجاز و هشت مکان دسیسه‌های هرمی را پلمب کنند.
بیشترین آمار دستگیری و کشفیات به ترتیب مربوط به استان‌های البرز، فرماندهی ویژه غرب تهران، خراسان رضوی و تهران بزرگ است.

فعالیت شرکت‌های هرمی طبق قانون ممنوع است

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه فعالیت شرکت‌های هرمی طبق قانون ممنوع است، افزود: وعده پرداخت سودهای کلان بابت معرفی زیرمجموعه از سوی گردانندگان (لیدرهای) این قبیل شرکت‌ها، پوچ و فریبکارانه است و افراد جویای کار نباید در دام این شیادان بیفتند.
سرهنگ چولکی اضافه کرد: نحوه فعالیت شرکت‌های هرمی در سایت ایران هشدار http://www.iranhoshdar.ir اطلاع رسانی شده است که هموطنان می‌توانند با مراجعه به این سایت اطلاعات جامعی در مورد فعالیت شرکت‌های هرمی کسب کنند.
وی ادامه داد: نحوه فعالیت و اسامی شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای نیز در سایت نتورک مارکتینگ http://www.networkmarketing.mimt.gov.ir و ایران هشدار اطلاع‌رسانی شده است.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا از شهروندان خواست که از پرداختن به فعالیت‌هایی که دریافت سود آن منوط به وارد کردن اعضای جدید است، جدا خودداری کنند و موارد مشکوک را در اسرع وقت با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ درمیان بگذارند.

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/42550
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی