تاريخ:بيست و پنجم فروردين 1395 ساعت 12:26
کد : 4487

قوانین مربوط به دسیسه های هرمی در کشور آمریکا

قوانین مربوط به دسیسه های هرمی در کشور آمریکا
کشور آمریکا مهد پیدایش دسیسه های هرمی است و ارگان ها و سازمان های مختلفی متولی مبارزه با دسیسه های هرمی هستند.
ایران هشدار-کشور آمریکا مهد پیدایش دسیسه های هرمی است؛ این مسأله باعث شده است تا این کشور در وضع قوانین مربوط به دسیسه های هرمی پیشگام باشد. در آمریکا ارگان ها و سازمان های مختلفی متولی مبارزه با دسیسه های هرمی هستند که در بین آن ها کمیسیون تجارت فدرال و کمیسیون بورس و اوراق بهادار مهمترین شان هستند. این دو ارگان علاوه بر وضع قوانین، نظارت های مستمری را در حیطه اختیارات خود انجام می دهند. شرکت گلدکوئست در سال 2008 توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا محکوم شده است. نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که نظام حقوقی کشور آمریکا به گونه ای است که هر ایالت برای خود قوانین جداگانه ای دارد اما هدف گیری تمامی این قوانین یکسان است و در جهت برخورد با دسیسه های هرمی وضع شده است. برای مثال در قانون ایالت تگزاس هر طرحی که شرایط ذکر شده زیر را داشته باشد، ممنوع و غیر قانونی است:
هر طرحی که به وسیله آن شخص از معرفی اشخاص دریافت پورسانت کند نه از فروش محصول به وسیله شخصی که به طرح معرفی شده است؛ یعنی دو ملاک نشان دهنده غیرقانونی بودن طرح است: 1-الزام خرید یا سرمایه گذاری برای ورود به طرح 2-شرط حفظ جایگاه در طرح، خرید ماهیانه بیش از حد توان فروش بازاریاب است.
با همه این ها مهمترین ارگان در کشور آمریکا برای برخورد با دسیسه های هرمی کمیسیون تجارت فدرال است. این کمیسیون به موجب قانونی که تحت عنوان (فعالیت ها یا اقدامات غیر عادلانه یا فریبنده در تجارت) نامیده می شود علیه دسیسه های هرمی اقامه دعوی می کند. این قانون به کمیسیون اجازه می دهد که در دادگاه فدرال علیه یک دسیسه هرمی طرح شکایت کند و خواستار توقیف اموال چنین دسیسه ای شده و آن را وادار به جبران خسارت مشتریان کند.
 

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی