تاريخ:هفدهم شهريور 1395 ساعت 11:27
کد : 5252

جایزه میلیونی، ترفند جدید کلاهبرداری

جایزه میلیونی، ترفند جدید کلاهبرداری
فضای مجازی و استفاده از اینترنت باعث شده تا به راحتی بتوانیم اطلاعاتی را در مورد هر شخصی که مد نظرمان است پیدا کنیم همینطور این امکان این روزها برای کلاهبرداران فراهم است که به راحتی در اینترنت اطلاعات مورد نظر را درمورد افراد جمع آوری و سپس نقشه ای برای اخاذی و کلاهبرداری از آنها طراحی کنند. 
 ایران هشدار- فضای مجازی و استفاده از اینترنت باعث شده تا به راحتی بتوانیم اطلاعاتی را در مورد هر شخصی که مد نظرمان است پیدا کنیم همینطور این امکان این روزها برای کلاهبرداران فراهم است که به راحتی در اینترنت اطلاعات مورد نظر را درمورد افراد جمع آوری و سپس نقشه ای برای اخاذی و کلاهبرداری از آنها طراحی کنند.
نوع جدید کلاهبرداری که این روزها رواج پیدا کرده است، کلاهبرداری با ادعای برنده شدن در ستاد هدفمندی رایانه ها می باشد که طی آن کلاهبرداران از قبل طعمه ها و قربانیان را از طریق اطلاعاتی که آنها با عضویت درگروه های استخدامی، انجمن های درسی و تفریحی، گروه های بازی، شبکه های اجتماعی و... به اشتراک گذاشته اند، پیدا می کنند و یک بررسی روی آنها انجام داده و سپس اعتماد قربانیان را به خود جلب می کنند.

طی این کلاهبرداری از طریق تماس تلفنی به قربانیان گفته می شود که شما برنده جایزه چند میلیونی در ستاد هدفمندی رایانه ها شده اید و سپس با ترفندهای خاص آنها را به پرداخت مبلغی برای پیشبرد کارهای قانونی و مراحل اداری و مالی ، به حساب جعلی که ادعا می کنند حساب ستاد هدفمندی رایانه ها است، هدایت می کنند و از افراد کلاهبرداری می کنند. حتی گاهی ممکن است آنها را به سایتی جعلی هدایت و در آنجا با ترفند فیشینگ از آنها کلاهبرداری کنند.

کاربران باید بدانند این نوع تماس های تلفنی اغلب جعلی بوده و از سمت سازمان خاصی نمی باشد و قبل از اطمینان به تماس گیرنده و دادن اطلاعات یا پرداخت وجه، حتما شماره های سازمان مربوطه را از 118 یا اینترنت پیدا کرده و با سازمان مربوطه تماس بگیرند و صحت و سقم را جویا شوند .
در غیر این صورت بدانند که این نوع تماس ها اغلب کلاهبرداری از نوع کلاهبرداری ارتباطی می باشد که از طریق ایمیل یا تلفن، با افراد تماس و به این شیوه کلاهبرداری انجام می دهند. ُ
 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/5252
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی