تاريخ:سی و يکم شهريور 1395 ساعت 16:05
کد : 5399

شایع ترین روش های کلاهبرداری در سال جاری

شایع ترین روش های کلاهبرداری در سال جاری
معاونت مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا بیان کرد که عمده کلاهبرداری های صورت گرفته در ماه های اخیر، مربوط به فروش مال غیر، پیش فروش آپارتمان ، امور بازرگانی و تجاری و هم چنین امور اداری و اجاره مال به غیر و درصد بسیار ناچیزی کاریابی و استخدام است.
ایران هشدار- معاونت مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا بیان کرد که عمده کلاهبرداری های صورت گرفته در ماه های اخیر، مربوط به فروش مال غیر، پیش فروش آپارتمان ، امور بازرگانی و تجاری و هم چنین امور اداری و اجاره مال به غیر و درصد بسیار ناچیزی کاریابی و استخدام است.
آمار پلیس نشان می دهد که اخیرا شیوه مورد استفاده توسط کلاهبرداران، برای بدست آوردن سوژه های قربانی، کلاهبرداری های تلفنی و پیامکی و گاها ایمیلی است. در این نوع کلاهبرداری، کلاهبرداران از طریق تماس تلفنی یا پیامک، با چرب زبانی و تطمیع فرد، نظر آنها را جلب می کنند و سپس با ترفند های خاص خود و به بهانه برنده شدن در قرعه کشی یا فروش ملکی به ناچیز ترین قیمت، یا ... آنها را به پای معامله و سپس دستگاه خود پرداز کشانده و با گمراه کردن آنها، از حساب آنها برداشت می کنند.
یکی دیگر از روش های شایع کلاهبرداری، شرکت های لیزینگ غیر قانونی خودرو هستند که از طریق فضای مجازی و تبلیغات و یا پیامک و ایمیل، افراد را ترغیب به خرید خودرو به صورت اقساطی می کنند در حالی که هیچ مجوز و خودرویی در کار نیست و صرفا این شرکت ها جهت کلاهبرداری تاسیس شده اند.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا بیان کرد که هموطنان برای صحت عمل مراکز فروش اقساطی خودرو(لیزینگ) حتما از سایت بانک مرکزی یا شرکت های خودرو ساز استعلام کنند و به هر شرکتی در این زمینه اعتماد نکنند. وی بیان کرد: صرف داشتن شماره ثبت در اداره ثبت شرکت ها، مجوز فعالیت لیزینگ خودرو محسوب نمی شود بلکه برابر قانون مجوز بانک مرکزی لازم است.
به کاربران فضای مجازی توصیه می شود قبل از هر گونه معامله در فضای مجازی، ابتدا اطلاعات لازم در مورد این خرید را کسب کنند و با مراجعه به سایت مراجع ذی الصلاح در رابطه با معاملات خود، از صحت و سقم فروشنده و شرکت و ... اطمینان حاصل کنند و قبل از کسب آگاهی، به هیچ نحو خرید و معامله ای انجام ندهند.
 

http://iranhoshdar.ir/Newsb/1/5399
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی