سوال دهم - با سلام و عرض خسته نباشید. سئوالی داشتم. آیا فعالیت سایتهای کسب درآمد کلیکی که اخیرا هم ایرانی اش ایجاد شده غیرقانونی و کلاهبرداری هستند؟ مثلا سایتهای teobux.com takbux.ir و... . آیا پولی که این سایتها میدهند حلال است؟ بی نهایت ممنونم

جواب : پاسخ سوال شما در مطلب تبلیغات کلیکی به تفصیل شرح داده شده است. با این وجود فعالیت این سایت ها با هیچ یک از معیارهای تبلیغات کلیکی همخوانی ندارد و به علت عدم داشتن رده بالا در موتورهای جستجو، بعید به نظر می رسد که شرکتی، تبلیغات خود را در اختیار این سایت ها قرار دهد که نه تنها به معرفی مشتری نمی انجامد بلکه بودجه تبلیغاتی شرکت نیز به سرعت از بین خواهد رفت .

سوال نهم - دو نفر تحت پوشش دروغين تاجر آهن آلات ضايعاتي با انعقاد قرارداد مضاربه ( كه بعدآ معلوم شده كه فاقد شغل مذكور بوده وقرارداد نيز كذايي وبقصد جلب اطمينان بوده وهيچ مزايده اي در كار نبوده ) پولهايي را در طول مدت 2سال گذشته از تعداد حدود 50 نفر مبالغي در حدود7ميليارد تومان دريافت وچكهايي نيز بصورت صحيح و بعضآمجعول به مال باختگان داده ويكي از آنها بدليل صدور چك بلامحل زنداني وديگري متواري است به دادسرا شكايت كرده ايم ميگويند چون در قبال پول چك گرفته ايم مورد حقوقي است وبايد دادخواست دهيم - درحالي كه تمام عناصر تشكيل دهنده جرم كلاهبرداري مطابق ماده 1 قانون تشديد مجازات مرتكبين جرم كلاهبرداري محقق شده واكثر مال باختگان فريب خورده اند ونميدانستند كه آن دونفر فاقد شغل وسمت واموال واختياراتي كه معرفي نموده اند بوده اند ونميدانستند كه هيچ مزايده اي در كار نبوده وكلاهبرداران به بهانه شركت در مزايدات پول را از مال باختگان ميگرفته ودر مقاطعي سودهايي نيز به اين مزايدات واهي ميداده اند تا جلب اطمينان بيشتر كرده ود رنهايت مبالغ بيشتري را ببرند كه موفق به اجراي طرح ونقشه خويش نيز شده اند - حال تقاضا داريم بفرماييد تكليف مال باختگان كه حدود 50نفر ميباشند وبيش از ميليارد تومان از دست داده اند چيست

جواب :سلام پاسخ به سوال شما نیازمند بررسی دقیق پرونده مذکور و مشاهده کلیه مستندات و مدارک می باشد که این موضوع می بایست توسط یک وکیل یا مشاور حقوقی بررسی شود.
با توجه به اینکه تعداد مالباختگان حدود 50 نفر می‌باشند بهترین راه این است که همگی آنها یک وکیل بگیرند و وکیل از طرف آنها به نحو مقتضی اقامه دعوی نماید. در این صورت هزینه وکالت برای هر نفر نیز از حالت عادی کمتر خواهد شد.این سایت در مقام مشاوره حقوقی نمی باشد.

سؤال هشتم - با سلام خدمت شما .بنده می توانم به صورت شخصی و حقیقی در بازار فارکس توسط کارگزاران خارجی و معتبر سرمایه گذاری کنم و به معامله بپردازم با این توضیح که من از ریسکی که در این بازار دارد اطلاع کافی دارم؟ با توجه به اینکه در ایران شرکتهای فارکس منع قانونی دارند.

جواب : به استحضار می رساند با توجه به اطلاعیه های شمارۀ 1 و شمارۀ 2 سازمان بورس اوراق بهادار مبنی بر غیر قانونی بودن کلیۀ فعالیتهای که در زمینۀ بازار فارکس انجام می گیرد، و ضرر و زیانی که به هموطنان گرامی در این زمینه وارد شده است کلیۀ اقدامات در این زمینه غیر قانونی بوده و طبق اظهارات رئیس کمیتۀ حقوقی سازمان بورس اوراق بهادار  قابل پیگرد قانونی می باشد.
در ضمن باید هشدار داد علاوه بر ممنوعیت این نوع فعالیت در ایران باید در نظر داشت که اگر مشکلی برای شخص سرمایه گذار در بازار بین المللی به وجود آید هیچ گونه امکان پیگیری قضایی برای شخص سرمایه گذار وجود نخواهد داشت .

سوال هفتم - با عرض سلام و خسته نباشید می خواستم سوال کنم که آیا فعالیت شرکت گاما نتورک قانونی است و یا خیر ؟و اگر غیر قانونی است پس چرا هیچ گونه اقدام بر علیه این شرکت یا برخوردی با آنها صورت نمی گیرد ؟ الان چندین سال است که این شرکت در ایران در حال فعالیت است و الان می توان گفت خیلی موفق تر از شرکت هایی همچون فارکس و کوئست در حال فعالیت است. هم اکنون چندین هزار نفر در داخل شهر اصفهان به عضویت این شرکت انگلیسی در آمده اند و هر روز بر تعداد این افراد اضافه می شود. نکته قابل توجه در مورد این شرکت این است که بعد از گذشت چند سال هنوز در حال سود دهی به مشتریانش می باشد ( 62% سود سالیانه ) و تا به امروز هیچ گونه شکایتی از این شرکت در دسترس نیست.
لطفآ بنده را راهنمایی بفرمایید.

 
جواب :با سلام همانطور که در جواب سوالات 2 و 3 نیز ذکر شد شرکت گاما، شرکتی با ساختار هرمی می باشد و برخورد با شرکتهای هرمی در دستور کار مراجع قضایی و نیروهای انتظامی قرار گرفته است. شما نیز اگر اطلاعاتی راجع به محل این شرکت ها و افراد فعال در این شرکتها دارید می توانید در بخش گزارش مشاهده فعالیت هرمی سایت ایران هشدار مراتب را اعلام نمایید.
سوال ششم - سلام من هفته پیش 30000 تومان به حساب اقای ت-ی-ا ریختم. از طرف شرکت پرشین گزینه شبکه ماهواره ای بهم زنگ زدن و برای گرفتن جایزه مسابقه فرهنگی که در آن شرکت کردم پول به حسابشان بریزم به نظر شما کار اشتباهی انجام داده ام؟

جواب :اخیراً شیوه های کلاهبرداری زیادی در این زمینه به وجود آمده است. یکی از این شیوه ها همین مطلب است که شما به آن اشاره کرده‌اید. از طریق پیامک یا تماس تلفنی و یا ایمیل با شما تماس گرفته می‌شود که فلان جایزه را در قرعه کشی و یا مسابقه ما برنده شده‌اید که جهت ارسال آن، مبلغی را باید به حساب این شرکت واریز نمایید. اگر کمی راجع به این مطلب فکر کنید می‌بینید که شما در قبال دریافت چیزی که به دستتان نرسیده این پول را می‌پردازید. در ضمن اگر آن کالایی که برای شما ارسال می گردد یک هدیه می‌باشد، معمولا کسی که هدیه می‌دهد مبلغ ارسال آن را متقبل می‌شود نه کسی که آن را برنده شده لذا این سایت به تمامی هموطنان عزیز این هشدار را می دهد که از این نوع پرداخت ها بر حذر باشند. همچنین در سایت ایران هشدار، کلاهبرداری های مشابهی در مورد موضوع ذکر شده گزارش گردیده است.

سوال پنجم - ظاهراً برای بازاریابی کارهای خدماتی ساده مثل دکوراسیون داخلی هم می شود از روش نت ورک استفاده کرد. اما کجا می شود مطمئن شد مشکل قانونی ندارد و فردا با یه برچسب "فعالیت هرمی" سراغتان نیایند؟ ممنون می شوم جواب مستند داشته باشم. بسیار ممنون رحیمی

جواب : تنها راه بازاریابی شبکه ای قانونی در ایران داشتن مجوز این فعالیت از وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد و هر شرکتی که این مجوز را نداشته باشد و از طریق بازاریابی شبکه ای محصولاتش را به فروش برساند کار غیر قانونی انجام داده است و با آن شرکت برخورد قانونی می گردد.
جهت کسب این مجوز باید طرح خود را به این وزارتخانه ارائه دهید و اگر طرح شما مطابق معیارهای ارائه مجوز فعالیت بازاریابی شبکه ای این وزارتخانه باشد، به شما این مجوز ارائه می گردد

سوال چهارم - شرکت ما برنامه داره برای فروش بهتر و راحت تر از روش مستقیم استفاده کنه. ولی من برای این کار به عنوان کارشناس فروش نیاز به نرم افزار یا برنامه ای یا روش خاصی جهت مدیریت مشتریان دارم. پیشنهاد خاصی است تا بتوانم مشتریان را از طریق کد سازمان دهی کنم منتظر کمک هایتان هستم. با تشکر فرید گل بند.

جواب : جهت طراحی نرم افزارها باید به شرکت هایی که طراحی نرم افزار انجام می دهند ارتباط برقرار کنید چرا که هر شرکتی نحوۀ سوددهیش متفاوت است. این سایت اطلاعات بیشتری راجع به این موضوع ندارد.

سوال سوم - من چند وقته به شدت دارم در مورد شرکت «gammanetint» تحقیق می کنم این شرکت یک پلن سرمایه گذاری دارد که سود سالیانه حدود %66 که خیلی به خودی خود جذابه. در ضمن با جذب هر فردی در لِوِل 1، %10 سود آن شرکت یا اشخاص را بدست می آری، و در لِوِل 2 .... تا لِوِل 10 . از آنجایی که مطرح شده بود شرکت های سرمایه گذاری، هرمی نهانی هستند، خواستم نظر شما را در مورد سرمایه گذاری در این شرکت بدانم.

جواب : همان طور که قبلاً نیز راجع به این شرکت سوالاتی مطرح گردیده بود باید خدمت شما عرض شود که این شرکت %100 هرمی می باشد و سرمایه گذاری در آن کار غیر قانونی است شما نیز جهت تشخیص اینکه یک شرکت فعالیتش هرمی است یا خیر می توانید دو مقالۀ زیر را مطالعه کنید.


•  هفده خصوصیت شرکتهای هرمی
  شناسایی طرح های هرمی

سوال دوم - اگر می شود لطفاً اطلاعاتی راجع به نتورک های خدماتی که کالا ندارند ولی قانونی و خوب هستند روی وب سایتتان بزارین و نظرتون را راجع به gammanetintبگین  با تشکر از زحماتتان.

جواب : شرکتهای بسیاری هستند که خدمات خود را از طریق سیستم فروش بازاریابی شبکه ای ارائه می نمایند.
خدمات نظیر بیمه، مشاوره حقوقی، ارتباطات و غیره
با توجه به نوپا بودن این نوع تجارت در ایران بهتر است ابتدا شرکتهایی که محصولات فیزیکی ارائه می دهند فعالیت نمایند .شرکتهایی که خدمات ارائه می دهند نیز بعد از مدتی می تواند در کنار شرکت های دیگر شروع به فعالیت نمایند. این روند در کشورهای دیگر نیز مشاهده شده است در آینده به بحث در مورد شرکتهایی که خدمت ارائه می دهند خواهیم پرداخت.
اما در مورد شرکت گاما باید گفت طبق بررسی انجام شده روی این شرکت این نتیجه حاصل گشت که این شرکت کاملاً هرمی می باشد.
شما با این دو سوال اولیه میتوانید به ماهیت هرمی یک شرکت پی ببرید:
1- آیا غیر از عضو شدن در سایت ، می توان محصول را از طریق دیگر خریداری کرد؟
2-آیا محصولات، به قیمت واقعی آن به فروش می رسند؟
اگر هر دو سوال جواب بلی داشت تازه باید شرکت خارج از قالب"17 خصوصیات شرکتهای هرمی"  قرار بگیرد.
ساختار این شرکت یک ساختار باینری کلاسیک است که با ساختارهای باینری نوینی که در دنیا ارائه می شود خیلی متفاوت است. می توان گفت که ساختار باینری این شرکت کاملاً منسوخ شده می باشد.
دو ایراد اصلی که می توان راجع به محصولات این شرکت گرفت این است که 1- کالاهای پر مصرفی ارائه نمی دهد. 2-محصولاتش به راحتی در سبد خرید خانوار قرار نمی گیرد. این دو مطلب از اصول بازاریابی شبکه ای سالم و قابل پیشرفت می باشد.

سوال یک - من یک سوال دارم من تو شرکت مگاهولدینگز کار میکنم. آقا واقعاً من نمی فهمم چرا یک سری افراد این شرکت را هرمی می دانند این شرکت که هم تأییدیه MLMiA را دارد و هم کمپانی بزرگی مثل  Network Soulution تأمین امنیت آن را گارانتی کرده است. این شرکت محصول هم که می دهد و محصولش ارزش دارد، پس چرا آن راهرمی میدانند؟

جواب: لزوم وجود یک کالا یا لوگو Network Soulution بر روی یک سایت دلیل بر غیر هرمی بودن آن نمی باشد شرکتهای همانند Network Soulution تنها امنیت تبادل اطلاعات به روی سایت را تضمین می کنند و هیچ گونه تضمینی برای سالم و قانونی بودن یک تجارت ارائه نمی کنند.
عضویت در مؤسساتی خصوصی نظیر MLMIA به راحتی صورت می گیرد و عضویت شرکت تنها در صورت دریافت شکایات تعلیق یا لغو می گردد و در این مرحله است که اقدام به بررسی دقیق شرکت و مشکلات پیش آمده می گردد. عضویت در چنین مؤسساتی در وهله اول تنها با بررسی خط مشی و رویه های شرکت و یا شرایط ضوابط آنها صورت می پذیرد این در حالی است که شیوه فعالیت بسیاری از شرکتها با مواردی که در شرایط و ضوابط خود بیان کرده اند متفاوت می باشد کسب اطلاعات بیشتر می توانید به روی گزینه های زیر کلیک کنید:

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات


دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی