رد پای شرکت های هرمی در خلخال

با توجه به غیرقانونی بودن هر گونه فعالیت اقتصادی فاقد مجوز و ممنوعیت خرید و فروش کالای خارجی قاچاق در کشور مسوولان اجرایی ذیربط برای مقابله با گسترش این گونه فعالیت های غیر قانونی اقتصادی که بر بدنه اقتصاد کشور ضربه می زنند، بصورت جدی باید تلاش کنند.

تاريخ : پانزدهم مرداد 1396 ساعت 14:40   کد : 17579

به گزارش ایران هشدار - جانشین فرماندار خلخال گفت: گزارش های رسیده حاکی از رد پای شرکت های هرمی در این شهرستان و فعالیت آنها به روش های جدید در منطقه دارد.

 احمد قنبری روز یکشنبه در جلسه کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز خلخال افزود: پس از مدت ها از توقف فعالیت شرکت های هرمی در جامعه کشور گزارش های اخیر حکایت از فعالیت دوباره این شرکت ها در این شهرستان با استفاده از روش های جدید فریبنده مردم از جمله فروش کالا بصورت اینترنتی دارد.
او گفت: با توجه به غیرقانونی بودن هر گونه فعالیت اقتصادی فاقد مجوز و ممنوعیت خرید و فروش کالای خارجی قاچاق در کشور مسوولان اجرایی ذیربط برای مقابله با گسترش این گونه فعالیت های غیر قانونی اقتصادی که بر بدنه اقتصاد کشور ضربه می زنند، بصورت جدی باید تلاش کنند.
وی اظهار کرد: دشمن همواره در تلاش برای لطمه زدن به بدنه اقتصاد کشور به روش های مختلف از جمله توسعه فعالیت های شرکت های هرمی در بین مردم بویژه جوانان بوده و بر این اساس فرمانداری خلخال بررسی هرگونه فعالیت های اقتصادی اینترنتی غیرمجاز و فاقد مجوز از مراجع قانونی که مغایر با قوانین جاری مبارزه با قاچاق کالا در کشور بوده را در دستور کار خود قرار داده است.


وی از افزایش شدت برخورد با معضل قاچاق کالا در خلخال از سوی عوامل انتظامی و اداره تعزیرات حکومتی خبر داد و گفت: در چهار ماه اول امسال پنج مورد پرونده قاچاق کالا از جمله یک دستگاه خودرو ، پارچه خارجی ، یک هزار و 700 نخ سیگار و چوب در اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان تشکیل شده که علاوه بر ضبط اموال مکشوفه قاچاق به نفع دولت قاچاقچیان به پرداخت 790 میلیون ریال جریمه نقدی در حق دولت محکوم شده اند.
شهرستان خلخال با 95 هزار نفر جمعیت در 115 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.

 

ایرنا 


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.