مراقب کلاهبرداران آنلاین در حراج‌های روز مادر باشید
اما کاربران باید بدانند که مهمترین نکته برای ناکام گذاشتن فیشر‌ها (طراحان صفحات فیشینگ) رعایت نکات ساده ایمنی همچون تایپ کردن آدرس سایت و توجه به داشتن نماد اعتماد الکترونیک است.

تاريخ : سيزدهم اسفند 1396 ساعت 11:38   کد : 28807

به گزارش ایران هشدار - مجرمان سایبری با ترفند حراج در فضای سایبر به دنبال طمعه و شکار رمز‌های عبور و اطلاعات مهم بانکی خریداران کادو برای روز زن یا مادر هستند.

سرهنگ علی محمدپور با اشاره به نزدیک شدن به ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و مادر گفت: در این ایام شاهد حراج از سوی فروشگاه‌های اینترنتی برای این روز هستیم .

براین اساس بسیاری از کاربران با توجه به محدودیت‌های زمانی و مکانی تلاش دارند تا با خرید از فروشگاه‌های اینترنتی که ارسال محموله را نیز به عهده دارند، بتواند کادوی مورد نظر خود را در روز ولادت حضرت فاطمه (س) به مادر و همسر خود تقدیم کنند.

رئیس پلیس فتا خراسان‌جنوبی مهمترین اصل در خرید‌های اینترنتی را خرید از فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد الکترونیکی دانست و افزود: متاسفانه برخی از سودجویان سایبری با جعل نماد اعتماد الکترونیک (enamad) به دنبال سرقت اطلاعات بانکی قربانیان هستند، اما کاربران باید بدانند که مهمترین نکته برای ناکام گذاشتن فیشر‌ها (طراحان صفحات فیشینگ) رعایت نکات ساده ایمنی همچون تایپ کردن آدرس سایت و توجه به داشتن نماد اعتماد الکترونیک است.

سرهنگ محمدپور در خصوص نحوه اطمینان از نماد اعتماد الکترونیک بیان کرد: کاربران با کلیک کردن بر روی تصویر لوگوی نماد، صفحه مجوز مربوطه را مشاهده می‌کنند در غیر این صورت نماد جعلی است.

وی افزود: همچنین دامنه وب سایت فروشگاه مورد نظر خود را در فهرست کسب و کار‌های دارای نماد اعتماد الکترونیکی منتشر شده در سایت نماد اعتماد به آدرس enamad.ir جستجو کنید.

این مقام ارشد انتظامی در خصوص تشخیص صفحات جعلی (فیشینگ) از اصلی گفت: برای اطمینان از این موضوع باید درگاه بانکی با HTTPS شروع شده باشد و همچنین کاربران مدنظر داشته باشند کد امنیتی درگاه‌های‌بانکی با هربار refresh کردن تغییر می‌کند، ولی معمولا در اکثر صفحات فیشینگ کد امنیتی به صورت عکس بوده وبا refresh کردن تغییر نمی‌کند.

وی یادآور شد: کاربران مدنظر داشته باشند برای وارد نمودن اطلاعات حساب، یا نام کاربری و... از صفحه کلید مجازی در نظر گرفته شده توسط درگاه‌های بانکی استفاده نمایند.

 

باشگاه خبرنگاران جوان


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.