درگاه های تایید شده توسط شرکت شاپرک جهت خریدهای اینترنتی
رئیس پلیس فتا یزد، 13 درگاه بانکی معتبر و تایید شده از سوی شرکت شاپرک را معرفی و از شهروندان خواست خرید های خود را از طریق این درگاه ها انجام دهند.
تاريخ : بيست و دوم ارديبهشت 1398 ساعت 14:25   کد : 30257
به گزارش ایران هشدار، سرهنگ دوم مرتضی ابوطالبی، رئیس پلیس فتا یزد در تشریح این خبر گفت: فیشینگ راهی است که تبهکاران اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره ۱۶ رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می‌برند و بایستی کاربران در خریدهای اینترنتی خود دقت لازم را داشته باشند و از طریق درگاه های اصلی بانک که از طرف شرکت شاپرک معرفی شده اند خریداری و اطلاعات بانکی خود را وارد کنند.
 
وی گفت: کلاهبرداران با صفحات جعلی که دارای نماد https می باشد و از طرفی حروف تصویر درگاه بانکی تعبیه شده از ناحیه آنها نیز تغییر پیدا میکند اقدام به سوء استفاده از اطلاعات بانکی عموم مردم می کنند.
 
این مقام انتظامی افزود: کلاهبرداران به بهانه فروش سوالات امتحانی با توجه به ایام امتحانات، فروش سی دی مشاوره و تربیت کودک و ... از اعتماد کاربران سوء استفاده نموده و اقدام به کلاهبرداری از آنها می کنند که باید برای خرید از سایت های معتبر اقدام کنند.
 
سرهنگ ابوطالبی در راستای ارتقاء سطح سواد رسانه ای کاربران درگاه های معتبر و تایید شده از سوی شرکت شاپرک را که تنها ۱۳ مورد می باشد به شرح ذیل عنوان کرد: 
 
-  آسان پرداخت پرشین  https:‎//asan.shaparak.ir
-  پرداخت ملت  https:‎//bpm.shaparak.ir
- تجارت الکترونیک پارسیان  https:‎//pec.shaparak.ir
- تجارت الکترونیک پارسیان  https:‎//pecco.shaparak.ir
-  پرداخت الکترونیک سامان  https:‎//sep.shaparak.ir
- پرداخت الکترونیک پاسارگاد https:‎//pep.shaparak.ir
- پرداخت نوین آرین  https:‎//pna.shaparak.ir
- پرداخت الکترونیک سداد  https:‎//sadad.shaparak.ir
-  کارت اعتباری ایران کیش  https:‎//ikc.shaparak.ir
- فن آوا کارت  https:‎//fcp.shaparak.ir
- مبنا کارت آریا  https:‎//mabna.shaparak.ir
- الکترونیک کارت دماوند  https:‎//ecd.shaparak.ir
- سایان کارت  https:‎//sayan.shaparak.ir
 
رییس پلیس فتا استان یزد در پایان گفت: پلیس فتا به‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.
 
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.