انهدام باند قمار و شرط‌بندى
فرماندهى انتظامى استان خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری اعضای باند قمار و شرط بندی خبر داد.
تاريخ : سيزدهم خرداد 1398 ساعت 14:25   کد : 30309
به گزارش ایران هشدار، سردار محمدکاظم تقوى، فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پى رصد و پایش فضاى سایبرى توسط کارشناسان پلیس فتا، فعالیت گسترده یکى از سایت‌هاى شرط بندى مورد شناسایى قرار گرفت که با تبلیغات در شبکه‌هاى اجتماعى و وب سایت‌هاى اینترنتى اقدام به جذب کاربران میکرد.
 
سردار تقوى ادامه داد: در تبلیغاتى که توسط این سایت شرط‌ بندى در فضاى مجازى صورت مى‌گرفت پیش‌بینى نتایج بازى‌هاى ورزشى داخلى و خارجى به کاربران پیشنهاد می شد و از آنها  مبالغى ناچیز در این سایت دریافت می کردند.
 
وى افزود: کارشناسان پلیس فتا طى عملیات فنى و پلیسى سرنخ‌هایى از کارت‌هاى بانکى اجاره‌اى که براى پول‌شویى توسط مجرمان این سایت مورد استفاده قرار مى‌گرفت را شناسایى کردند و در این رابطه مشخصات تعداد ۱۲ کارت بانکی متعلق به تعدادى از شهروندان که از بضاعت مالى کمى برخوردار بودند بدست آمد.
 
این مقام انتظامى عنوان داشت: طى اعترافى که تعدادى از دارندگان این کارت‌هاى بانک به کارشناسان پلیس ارائه داشتند مشخص شد این افراد هرکدام در قبال دریافت مبالغى از ۵۰ میلیون ریال الى ۱۰۰ میلیون ریال کارت بانکى خود به همراه رمز آن را در اختیار فردى قرار داده‌اند که آشنایى  با وى داشته و هر از گاهى وى را در محل سکونت خود مى‌دیده‌اند. لذا فرد مذکور توسط کارشناسان پلیس فتا مورد شناسایی قرار گرفته و طی هماهنگی با مراجع قضایی به اداره پلیس فتا انتقال داده شد.
 
این مقام مسئول گفت: متهم اصلى که مردى جوان بود در مواجهه با ادله  ومستندات، به جرم خود اعتراف کرد و گفت: ‌برادرم به همراه همسر و برادر همسرش در یکى از کشورهاى همسایه سکونت داشته و با ترغیب آن‌ها به ایجاد سایت شرط بندى اغفال شدم و با همدستى آن‌ها نسبت به ایجاد سایت شرط بندى و تبلیغات پیرامون آن اقدام کردم با اینکه تعمیرکار خودرو بودم، از مدتى قبل و پس از مراجعه فردی ثروتمند به تعمیرگاهم  و پیشنهاد خرید کارت بانکى، وسوسه شدم و به دنبال  اقدام به خرید کارت‌هاى عابر بانک کردم و اکنون بسیار از کار خود پشیمانم.
 
فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی تصریح کرد: به دنبال دستگیرى این سرشاخه مشخص شد سایر دست اندرکاران و گردانندگان این باند خانوادگى در خارج از کشور سکونت داشته که با همکارى پلیس بین الملل دستگیرى مجرمان در دستور کار قرار دارد.
 
تقوی در پایان به نوجوانان و جوانان که طیف سنى غالب در سایت‌هاى شرط بندى را تشکیل مى‌دهد هشدار داد: دام‌هاى پهن شده توسط سایت‌هاى شرط بندى یا پیش بینى نتایج انواع بازى‌ها به گونه‌اى است  که در ابتدا کاربر مبالغى را برنده شده و در ادامه راه، طمع وجود قربانى را در بر می‌گیرد و نسبت به ادامه کار خود مصمم‌تر شده و با اولین باخت سعى در جبران مى‌کند که متأسفانه اینجا آغاز باتلاقى خواهد بود که فرد قربانى در آن گرفتار خواهد شد، بنابراین به تمامى شهروندان بویژه نوجوانان و جوانان عزیز توصیه مى‌شود هرگز در این مسیر گام برندارند.
 
شایان ذکر است سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir آماده پاسخگویى به مشکلات شهروندان و درج هرگونه اعلام نظرى از سوى این عزیزان مى‌باشد و شهروندان محترم مى‌توانند از آخرین اخبار و رویدادهاى سایبرى در بخش اخبار و حوادث سایبرى مطلع گردند.
 
پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.