کلاهبرداری با وعده برنده شدن در مسابقات صدا و سیما
فردی که در تماس تلفنی با ۲۲ شهروند از آنان با وعده برنده شدن در مسابقات صدا و سیما، کلاهبرداری کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.
تاريخ : بيستم خرداد 1398 ساعت 12:22   کد : 30319
به گزارش ایران هشدار، رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع شکایت هایی به پلیس آگاهی استان در خصوص کلاهبرداری فردی تحت عنوان برنده شدن افراد در مسابقات صدا و سیما، بررسی موضوع به صورت تخصصی به تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی ارجاع شد.
سرهنگ حسینی افزود: در انجام تحقیقات از مالباختگان مشخص شد که آنان متاسفانه بدون توجه به توصیه های موکد پلیس، فریب یک فرد شیاد را خورده اند و بعد از طرح برنده شدنشان در مسابقات تلویزیونی برای دریافت جایزه به دستگاه خودپرداز مراجعه کرده و با شگرد خاص فرد کلاهبردار از حساب بانکی آنان مبالغی برداشت شده است.
او گفت: با آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس، سرانجام این فرد در یکی از استان های کشور شناسایی و در عملیات پلیس دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی استان انتقال شد.
رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی در ادامه افزود: فرد دستگیر شده با توجه به اسناد ومدارکی که در روند رسیدگی به شکایات مالباختگان به دست آمد، به 22 فقره کلاهبرداری در استان های مرکزی، خوزستان و اردبیل به مبلغ 231 میلیون و 428 هزار ریال اعتراف کرد.
سرهنگ حسینی گفت: همچنین از این فرد 15کارت بانکی و 10 سیم کارت متعلق به افراد دیگر که متهم این پرونده به طرق مختلف به دست آورده بود و برای انجام کلاهبرداری خود از آن استفاده می کرد کشف شد.
 
خبرگزاری صدا و سیما

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.