کشف 339 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در شهریار/ دستگیری 2 نفر
فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف ۳۳۹ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (بیت کوین) به ارزش ۴۰ میلیارد ریال در شهرستان شهریار خبر داد.
تاريخ : چهاردهم مهر 1398 ساعت 15:35   کد : 30589
به گزارش ایران هشدار، سردار محسن خانچرلی، فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران اظهار داشت: با به دست آوردن اخبار و اطلاعاتی مبنی بر اینکه افرادی سودجو در شهرستان شهریار اقدام به استخراج ارز دیجیتال ( بیت کوین) می‌کنند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: ماموران پس از یک سری اقدامات اطلاعاتی و فنی موفق به شناسایی محل تولید ارزهای دیجیتال در یکی از محله‌های شهرستان شهریار شده و با کسب مجوز قضائی به بازرسی از محل مورد نظر پرداختند.
این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: در بازرسی از محل مورد نظر، ۳۳۹ دستگاه ماینر (استخراج ارز دیجیتال) کشف که برابر اعلام کارشناسان ارزش آن ۴۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی غرب استان تهران با اشاره به دستگیری ۲ متهم در این راستا و معرفی آن به مراجع قضائی، تصریح کرد: استفاده از دستگاه‌های ماینر، نیاز به مصرف برق زیادی داشته لذا متهم که با استفاده از برق یارانه‌ای واحدهای صنعتی اقدام به فعالیت غیرقانونی کرده بود با اشراف اطلاعاتی پلیس به دام افتاد.
 
پایگاه خبری پلیس

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.