کلاهبرداری از افراد جویای کار با ترفند آگهی استخدام
رئیس پلیس فتا استان فارس اعلام کرد: باند متهمان پرونده ی کلاهبرداری در سایت های تبلیغات محور دستگیر شدند.
تاريخ : يازدهم دی 1398 ساعت 14:24   کد : 40794
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر بیان کرد: پس از مراجعه تعدادی از شهروندان و طرح شکایت خود با موضوع درج آگهی در یکی از سایت‌های آگهی محور، موضوع بلافاصله مورد بررسی قرار گرفت.
 
رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: این شهروندان در اظهارات شان بیان داشتند که در یکی از سایت‌های درج آگهی با یک آگهی تحت عنوان کاریابی و استخدام مواجه شدند و ضمن تماس با فرد تبلیغ کننده، وی برای انجام مقدمات استخدام و کاریابی از متقاضی درخواست واریز مبالغی وجه به حساب خود می کند و متهم پس از دریافت وجه دیگر جوابگو تماس تلفن نبود.
 
سرهنگ سلیمانی ادامه داد: پس از تحقیق و بررسی، مأموران پلیس فتا در تحقیقات خود متوجه شدند که متهمان این پرونده از شگردهای مختلفی برای درج آگهی خود مانند: " کاریابی و استخدام، اخذ ویزا و ..." استفاده می‌ کردند که با بررسی بیشتر موضوع مشخص شد درج این آگهی‌ها توسط یک نفر نبوده و یک باند با همکاری هم در این پرونده نقش دارند.
 
این مقام انتظامی گفت: باتوجه به حساسیت پرونده، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت که با اقدامات فنی مهندسی باند متهمان شناسایی و طی هماهنگی با دستگاه قضایی، در یک عملیات غافلگیرانه در یکی از شهرستان‌های استان دستگیر شدند. 
 
وی افزود: متهمان در اظهارات خود به کلاهبرداری از ۳۰ نفر اعتراف و هدف خود را از درج آگهی و کلاهبرداری، کسب درآمد بیان  کردند، همچنین دستگیر شدگان در اظهارات خود به این نکته اشاره کردند  که برخی از شهروندان به واسطه اعتماد بی‌مورد کردن در دام قرار می‌گرفتند و متأسفانه قربانیان بدون تحقیق اقدام به واریز وجه بعنوان پیش پرداخت می‌ کردند.
 
سرهنگ سلیمانی بیان داشت: شهروندان هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغ یا مبالغی را واریز نکنند.
 
 این مسئول انتظامی از شهروندان درخواست کرد: در خصوص خرید از سایت‌های خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir  و یا شماره تماس ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ در میان بگذارند.

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.