شیوه جدید کلاهبرداری به روش ثبت آگهی
رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: یکی از جدیدترین شیوه‌های کلاهبرداری مجرمان سایبری سوءاستفاده از اطلاعات بانکی کاربران سایت‌های ثبت آگهی با هدایت آن‌ها به درگاه جعلی به بهانه درخواست هزینه برای تائیدیه آگهی است.
تاريخ : سی و يکم خرداد 1399 ساعت 11:07   کد : 41189

به گزارش ایران هشدار به نقل از فارس؛ علی قهرمان طالع، رئیس پلیس فتا استان اردبیل در تشریح این خبر  اظهار کرد: یکی از جدیدترین شیوه‌های کلاهبرداری مجرمان سایبری سوءاستفاده از اطلاعات بانکی کاربران سایت‌های ثبت آگهی مثل دیوار، شیپور و .. به روش دریافت اطلاعات حساب بانکی با هدایت آن‌ها به درگاه جعلی به بهانه درخواست هزینه برای تائیدیه آگهی است.

وی افزود: مجرمان به‌ محض ثبت درخواست خرید و یا فروش کالا در سایت‌های ثبت آگهی بلافاصله در کمترین زمان، با برداشت شماره تماس ثبت‌کننده آگهی، اقدام به ارسال پیام  می نمایند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل بیان کرد: این پیامک با مضمون «آگهی شما تائید شد- لطفاً با استفاده از درگاه اینترنتی درج‌شده مبلغ هزار تومان پرداخت کنید در غیر این صورت آگهی شما حذف خواهد شد. با تشکر ناظر سایت (لینک پرداخت)» بوده و کلاهبرداران با این شیوه اقدام به هدایت کاربر به درگاه فیشینگ کرده و با انجام عمل فیشینگ از حساب بانکی آنان برداشت می‌کنند.

وی تصریح کرد: ثبت آگهی در سایت‌هایی مثل دیوار، شیپور و ... رایگان بوده و جهت ثبت اولیه آن هیچ‌گونه مبلغی از طرف دارنده سایت تقاضا نمی‌شود و واریز وجه در این‌گونه سایت‌ها صرفاً بعد ثبت و در جهت سفارشی کردن درخواست است.

قهرمان طالع تأکید کرد: کاربران باید در استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خدماتی هوشیاری کامل را داشته باشند و اگر نیاز به واریز مبلغی هم باشد حتماً این کار را توسط درگاه خود سایت و یا اپلیکیشن انجام داده و از کلیک کردن بر روی لینک‌های ارسالی از طریق پیامک یا روش‌های دیگر خودداری نمایند.

وی گفت: شهروندان در صورت مشاهده لینک‌های مشکوک، آن را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir قسمت مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند.


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.