کلاه‌برداری اینترنتی از شهروندان با راه ‌اندازی کانال تلگرامی همدم یاب

رئیس پلیس فتا استان مرکزی گفت: فردی که با راه‌اندازی کانال تلگرامی همدم یاب، اقدام به کلاه‌برداری از شهروندان می‌ کرد توسط پلیس فتا استان مرکزی شناسایی و دستگیر شد.

تاريخ : هفتم مرداد 1399 ساعت 15:55   کد : 41295

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ احسان آنقی، رئیس پلیس فتا استان مرکزی در تشریح این خبر اعلام کرد: در پی رسیدگی به شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاه‌برداری با عنوان همسر یابی در کانال تلگرام، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی گفت: پس از حضور شاکی در پلیس و ثبت اظهارات وی مشخص شد، شاکی با مشاهده تبلیغات کانال همدم یابی فریب‌خورده و اقدام به واریز 50 میلیون ریال به‌حساب گرداننده کانال می‌ کند که پس از واریز وجه متوجه می‌شود که مورد سوء استفاده و کلاه‌برداری از جانب گرداننده کانال قرارگرفته است.

این مقام انتظامی افزود: با جمع‌آوری ادله و مستندات پرونده و انجام اقدامات فنی و پلیسی توسط کارشناسان این پلیس، طی هماهنگی به عمل آمده با مقام  قضایی متهم در محل سکونت خود دستگیر شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از انتقال متهم به این پلیس ، ابتدا وی منکر بزه ارتکابی خود شد که پس از رویارویی با ادله و مستندات این پلیس لب به اعتراف گشود.

سرهنگ آنقی در ادامه بیان داشت: متهم با ترفند راه‌اندازی کانال تلگرامی با عنوان ازدواج حلال و اسلامی قربانیان خود را ترغیب به واریز وجه به‌حساب خود می کند و پس از تراکنش انجام‌ گرفته و واریز وجه توسط قربانیان، دیگر تماس آنان را پاسخگو نبود.
 
رئیس پلیس فتا استان مرکزی به کاربران هشدار داد: فعالیت سایت‌ها و کانال‌های همسریابی و همدم یابی فاقد مجوزهای لازم هستند و تنها بر اساس منافع مالی گردانندگان طراحی‌شده‌اند و وجود سایت‌ها و کانال‌های صیغه یابی و همسریابی موجب افزایش سن ازدواج، سست شدن بنیان خانواده و افزایش بی بند و باری در جامعه می‌شود.

این مقام مسئول گفت: کاربران از باز کردن تبلیغات ناشناس و محتوای مشکوک در فضای مجازی جدا خودداری کنند تا در دام افراد شیاد و کلاه‌بردار قرار نگیرند و درصورتی ‌که با چنین مواردی برخورد کردند موضوع را سریعاً از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.