کلاهبرداری با عنوان برنده شدن جایزه
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی گفت: مجرمان سایبری برای اینکه به اهداف خود برسند با برقراری تماس های تلفنی با شهروندان و عنوان نمودن شما برنده جایزه شده‌اید حساب بانکی آنان را خالی می کنند.

تاريخ : هفدهم فروردين 1400 ساعت 11:25   کد : 41943

به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ محسن محمودی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: تعدادی از افراد سودجو با ارسال پیامک‌ به تلفن‌همراه شهروندان و برقرار تماس تلفنی مبنی براینکه شما برنده مسابقه و یا جایزه شده‌اید،هموطنان را تشویق به پیگیری جهت دریافت جایزه می‌کنند.

وی افزود: شهروندان با در اختیار قرار دادن‌ اطلاعات کارت‌ یا شماره‌حساب بانکی خود ‌به دیگران نموده، سپس مجرمان سایبری مبالغی را از حساب‌ بانکی آنان برداشت می‌نمایند.

این مقام انتظامی گفت: کلاهبرداران با افزایش حس کنجکاوی و اشتیاق مخاطبان و ایجاد ارتباط با استفاده از روش‌های مختلف فریب دهنده، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند و در پایان فرد قربانی متوجه می‌شود از جایزه خبری نیست و در دام کلاهبرداران افتاده است.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی گفت: برای جلوگیری از این نوع کلاهبرداری‌ها به عموم شهروندان گرامی توصیه می‌کنیم به این‌گونه پیامک‌ها و تماس هایی باعنوان برنده شدن جایزه اعتنایی ننمایند و به هیچ عنوان اطلاعات مهم حساب‌بانکی و سایراطلاعات شخصی خود را دراختیار دیگران قرار ندهند.

سرهنگ محسن محمودی در ادامه افزود: شهروندان عزیز دقت داشته باشند که برای واریزمبلغ به حسابتان صرفا داشتن شماره‌حساب یا شماره‌کارت‌ بانکی کافی است و بقیه اطلاعات حساب‌بانکی از جمله رمزاول‌ یا دوم،کد CCV2، تاریخ انقضای‌کارت و حتی مراجعه شما به دستگاه خودپرداز هیچ لزومی ندارد.

وی از هموطنان خواست: رمزهای‌بانکی خود را به صورت دوره‌ای تغییرداده و ازاعدادی مثل شماره‌شناسنامه، سال‌تولد و سایراعدادی که قابل حدس‌زدن باشند، استفاده‌ نکنید.
 
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی گفت: کاربران عزیز در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریتهای سایبری گزارش کنند  و همچنین شهروندان عزیز به صورت 24 ساعته می توانند با شماره تلفن 096380 مرکز پاسخگویی فوریتهای سایبری پلیس فتا در ارتباط باشند.


 


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.