انهدام شبکه قاچاق و بازاریابی "بیت‌کوین" در بلوار فردوس
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از انهدام شبکه قاچاق و بازاریابی دستگاه‌های بیت‌کوین در بلوار فردوس و دستگیری‌ هفت نفر در این رابطه خبر داد.

تاريخ : هفدهم فروردين 1400 ساعت 16:00   کد : 41946

به گزارش ایران هشدار به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ علی ولیپور گودرزی، رئیس‌ پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اعلام خبر انهدام شبکه قاچاق و بازاریابی "بیت‌کوین" در تهران اظهار کرد: برابر اطلاع واصله،‌ شبکه‌ای از افراد متخصص و تکنیسینهای متبحر تعمیرات و مونتاژ دستگاه‌های بیت‌کوین در کشور و تهران اقدام به تعمیرات، قاچاق دستگاه‌ها و قطعات و لوازم مربوط و بازاریابی و فروش آنها در فضای مجازی توسط اپلیکیشنهای دیوار، بایا و شیپور به صورت غیر مجاز کرده و با دسترسی غیر مجاز به برق شهری موجبات مصرف غیر متعارف را رقم زدند.

رئیس‌ پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ افزود: در این راستا مأموران پلیس امنیت اقتصادی با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی لازم، ابتدا محل فعالیت آنها را واقع در بلوار فردوس شناسایی و پس از هماهنگی قضائی از محل، که یک ساختمان مسکونی بود بازدید کردند.

وی تصریح کرد: در بازرسی از محل مشخص شد که این افراد با دائر کردن یک باب کارگاه در ساختمان مسکونی نسبت به مونتاژ و تعمیر دستگاه‌های ارز دیجیتال (بیت‌کوین) اقدام کرده و در واحدهای دیگر نیز در حال راه‌اندازی و تست دستگاه‌های استخراج ارز بودند همچنین واحد مسکونی دیگری را تبدیل به انباری مملو از قطعات و دستگاه‌های بیت‌کوین کرده بودند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه تعداد هفت نفر از متخصصان و تکنیسیهای متبحر در این زمینه فعالیت داشتند، گفت: شیوه بازاریابی آنها به این صورت بوده که با راه‌اندازی آتلیه عکاسی و فیلمبرداری در این رابطه عکسهای باکیفیت تهیه و در فضای مجازی تبلیغ کرده و پاسخگوی سفارش مشتریان بودند همچنین محصول را به آدرس مشتریان ارسال می‌کردند.

گودرزی متذکر شد: روز گذشته با تلاش مأموران و با استفاده از اصل غافلگیری و سرعت عمل، این شبکه منهدم و حدود 70 میلیارد ریال انواع قطعات و دستگاه‌های قاچاق از آنها توقیف شده همچنین هفت نفر در این رابطه دستگیر شده و تحقیقات تکمیلی نیز ادامه دارد.


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.