کلاهبرداری با سوء استفاده از خرید اکانت بازی
سرپرست پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی فردی که با ترفند خرید اکانت بازی آنلاین در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می نمود، خبر داد.

تاريخ : بيست و نهم آذر 1400 ساعت 09:08   کد : 42227

به گزارش ایران هشدار به نقل از  پایگاه خبری پلیس کهگیلویه و بویراحمد؛ سرهنگ فیض الله احمدی، سرپرست پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمددر بیان جزئیات این خبر اظهارکرد: فردی با در دست داشتن مرجوعه قضایی مراجعه و عنوان داشت که از طریق شبکه اجتماعی تلگرام با شخصی آشنا شده که قصد خرید اکانت بازی آنلاینم را داشت و پس از اینکه اطلاعات حساب کاربری بازی را دریافت کرد ، دیگر پاسخگو نمی باشد بنابراین موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی  افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی های اولیه و اقدامات پلیسی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با استفاده از شبکه اجتماعی تلگرام با ایجاد اکانت جعلی پیشنهاد خرید بازی های آنلاین با قیمت بالا را به شاکی داده بود.

سرپرست پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات پلیسی گسترده متهم را شناسایی و دستگیر و به مرجع قضایی تحویل دادند.

احمدی تصریح کرد: برای اینکه فرزندان در فضای مجازی کمتر آسیب ببینند، نیاز است که والدین بر فعالیت های سایبری آنها و همچنین بازی های رایانه ای که انجام می دهند نظارت کافی داشته باشند.

وی هشدار داد: پرداخت هرگونه مبلغی برای خرید یا فروش اکانت بازی های آنلاین منوط به دریافت اکانت بازی و پرداخت هزینه به صورت حضوری است و در هنگام تحویل پول به فروشنده، خریدار رمز عبور اکانت را تحویل و تنظیمات امنیتی را انجام دهد تا حساب کاربری در اختیار خود باقی بماند.

 سرپرست پلیس فتا استان در پایان از شهروندان خواست: هشدار های پلیسی را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cybernetics.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.