هشدار پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری با سامانه‌های همتا، ثنا و ...
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا نسبت به احتمال کلاهبرداری از شهروندان با ارسال پیامک‌هایی تحت عنوان سامانه‌های ثنا، همتا و ... هشدار داد.

تاريخ : بيست و يکم ارديبهشت 1401 ساعت 08:46   کد : 42305

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایسنا؛ سرهنگ علی محمد رجبی، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا دراین‌باره گفت:‌ یکی از روش‌های کلاهبرداری سایبری که در آن مجرمان فضای مجازی اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی یا سوء استفاده از اطلاعات تلفن همراه می‌کنند، ارسال پیامک‌هایی تحت عنوان سامانه قوه قضاییه، سامانه همتا و دیگر دستگاه‌های دولتی است. در این شیوه یا افراد به صفحات جعلی و فیشینگ هدایت شده یا لینک درج شده حاوی بدافزار بوده و گوشی تلفن همراه کاربران را آلوده می‌کند.

وی ادامه داد:‌ در همین راستا شهروندان باید بدانند که قوه قضاییه، سامانه همتا و دستگاه‌های دولتی از شماره شخصی پیامک ارسال نمی‌کنند و از این رو به هیچ وجه نباید وارد لینک‌های ارسالی با شماره‌های شخصی شوند.
 
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا در همین راستا امروز نیز پلیس فتا با سرشماره policeFATA پیامک انبوه هشداری را بر کاربران تلفن همراه پیامک کرده است.


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.