کلاهبرداری 600 میلیونی به اسم صرافی ارز دیجیتال
رئیس پلیس فتا استان کرمان از دستگیری عامل برداشت ۶۰۰ میلیون ریالی از حساب بانکی یک شهروندان کرمانی در زمان ثبت نام در یک صرافی ارز دیجیتال خبرداد. 

تاريخ : بيست و چهارم ارديبهشت 1401 ساعت 15:03   کد : 42307

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایسنا؛ سرهنگ محمد رضا رضایی، رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر بیان کرد: یک شهروند کرمانی به همراه شکواییه ای در خصوص برداشت غیر مجاز از حساب بانکیش  به این پلیس مراجعه که رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در فضای مجازی با گرداننده یک صرافی ارز دیجیتال آشنا شده که در زمان ثبت نام جهت فعالیت، اطلاعات بانکی وی توسط صاحب صرافی به سرقت رفته و مبلغ 600 میلیون ریال از حسابش برداشت می شود. 

سرهنگ رضایی بیان کرد: با بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان و اقدامات تخصصی انجام شده، مخفیگاه متهم در یکی از استان های همجوار شناسایی و با هماهنگی و اخذ دستور مقام قضائی، متهم دستگیر و برای ادامه تحقیقات به این پلیس انتقال داده شد.‏

این مقام مسئول ادامه داد: متهم در مواجهه با مستندات و ادله جمع‌آوری شده، به بزه ارتکابی خود اعتراف و در تشریح شگرد ‏مجرمانه عنوان کرده که از طریق شبکه اجتماعی تلگرام با فردی آشنا شده و ضمن ثبت نام در یک صرافی ارز ‏دیجیتال، اقدام به برداشت اینترنتی 600 میلیون ریال از حساب شاکی کرده است.

سرهنگ رضایی با بیان اینکه ممکن است کلاهبرداری های اینترنتی به روش‌های مختلفی صورت بگیرید، از شهروندان خواست: سرویس پیامک حساب بانکی‌شان را فعال کنند تا در صورت برداشت غیرمجاز و یا سوء استفاده احتمالی، سریعا از آن مطلع شوند.

وی ادامه داد: مهمترین روش مجرمان سایبری در جرایم مالی فریب قربانیان و دریافت رمز دوم بانکی ‌آنان است، لذا شهروندان ‏از اعتماد بی جا و دادن اطلاعات حساب بانکی خود به دیگران خودداری کرده و از کلیک بر روی لینک‌های مشکوک و نصب ‏هرگونه نرم افزار ناشناخته پرهیز کنند.‏

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: شهروندان توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق مرکز فوریت های سایبری با شماره 096380 یا سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir در بخش گزارشات مردمی‌ گزارش کنند.دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.