کسی در واتساپ به شما جایزه نمی‌دهد؛ گول نخورید!
رئیس پلیس فتا استان البرز از شناسایی و دستگیری کلاهبردار اینترنتی که از طریق شبکه اجتماعی واتساپ به بهانه برنده شدن در عتبات عالیات اقدام به کلاهبرداری می‌ کرد، خبر داد.

تاريخ : بيست و چهارم خرداد 1401 ساعت 09:30   کد : 42318

به گزارش ایران هشدار به نقل از ایسنا؛ سرهنگ رسول جلیلیان، رئیس پلیس فتا استان البرز در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر این که فرد ناشناسی از طریق تماس واتساپی و اعلام این که برنده عتبات عالیات شده اید، پس از جلب اعتماد، اطلاعات بانکی و رمز ورود به اینترنت بانک آن‌ها را دریافت کرده و اقدام به خالی کردن حساب آنان نموده است، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم از طریق اپلیکیشن واتساپ تماس می گرفته و پس از جلب اعتماد و فریب مالباختگان، اقدام به گرفتن اطلاعات بانکی و رمز ورود به اینترنت بانک مالباختگان نموده و از این طریق حساب شهروندان را خالی می کرد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان این پلیس پس از اشراف کامل اطلاعاتی علی رغم جابه جایی مخفیگاه این کلاهبردار واتساپی، او را در کرج مورد شناسایی قرار دادند و در دو عملیات غافلگیرانه وی و همدستش را دستگیر کردند.
 
وی بیان کرد: میزان خسارت مالی صورت گرفته به شکات توسط این فرد تاکنون دو میلیارد ریال بوده که کماکان سایر اقدامات جهت کشف زوایای پنهان و شکات احتمالی ادامه دارد.

سرهنگ جلیلیان بیان کرد: متهم در این نوع کلاهبرداری اینترنتی با جلب اعتماد و ترفندهای مختلف و مهندسی اجتماعی به بهانه پرداخت مبلغ جایزه، به اطلاعات کارت بانکی و رمز پویا قربانیان دسترسی پیدا کرده و اقدام به سرقت وجوه کارت بانکی افراد می کرد.

رئیس پلیس فتا استان البرز خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به بخش گزارش‌های مردمی و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.