به‌روزرسانی نرم‌افزارهای بانکی، شگرد جدید مجرمین سایبری

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان کرمانشاه در خصوص ارسال لینک جعلی به‌روزرسانی نرم‌افزارهای بانکی در شبکه‌های اجتماعی مانند بله و ایتا هشدار داد.

تاريخ : سيزدهم اسفند 1401 ساعت 13:32   کد : 42493
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ علی کسانی، رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در تشریح این خبر گفت: در روزهای گذشته شهروندان بسیاری به پلیس فتا مراجعه و بابیان اینکه در گروه‌های کاری و دوستانه در شبکه‌های اجتماعی پیام‌هایی مبنی به‌روزرسانی نرم‌افزار بانکی دریافت کرده‌اند که این پیام‌ها جعلی، ترفند کلاه‌برداران برای سرقت اطلاعات بانکی بوده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: مجرمان سایبری ابتدا با جلب اعتماد بعضی از کاربران دسترسی شبکه اجتماعی آن‌ها را به دست گرفته و سپس با اکانت آن‌ها در تمامی گروه‌های دوستانه و کاری لینکی با عنوان کاربر گرامی، لطفاً هرچه سریع‌تر جهت امنیت بیشتر حساب خود نرم‌افزار باشگاه مشتریان بام را دانلود و فعال کنید، ارسال می‌کنند. قربانیان نیز که تصور می‌کنند پیام‌ها توسط آشنایان خود دریافت و یا آن را بانک ارسال کرده است بر روی لینک کلیک می‌کنند و سپس یک برنامه نصب و اطلاعات ورودی به نرم‌افزار را وارد می‌کنند. باید توجه داشت این نرم‌افزار به‌منظور دریافت اطلاعات حساب‌های بانکی و به دنبال آن برداشت وجه از حساب افراد طراحی‌شده است.
 
رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در هشدار به شهروندان گفت: کاربران هوشیار باشند هرگونه خبر در خصوص به‌روزرسانی نرم‌افزارهای بانکی تنها از طریق خود آن نرم‌افزار یا سایت رسمی بانک منتشرشده و از ورود به سایت‌های مشابه و کلیک کردن بر روی لینک‌های ارسالی در شبکه‌های اجتماعی به‌شدت پرهیز کنند.


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.