کدهای تایید هویت را در اختیار دیگران قرار ندهید

رئیس پلیس فتا اصفهان به شهروندان هشدار داد به هیچ عنوان کدهای تایید هویت پیامکی یا صوتی دریافتی را برای افراد ناشناس ارسال نکنند.

تاريخ : نوزدهم ارديبهشت 1402 ساعت 15:16   کد : 42544
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ سید مصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فتا اصفهان درخصوص این پرونده گفت: مجرمان سایبری و افراد سودجو همیشه به دنبال دسترسی به برخی از اطلاعات شهروندان هستند تا از طریق آن اقدام به اخاذی، کلاهبرداری یا دیگر سوءاستفاده های احتمالی از آنها کنند.
وی عنوان کرد: کاربران فضای مجازی هنگام ورود به شبکه های اجتماعی برای استفاده از آن معمولا یک کد تایید از طریق پیامک دریافت می کنند که باید آگاه باشند این کد محرمانه را در اختیار دیگران قرار ندهند.
این مقام انتظامی گفت: افراد سودجو گاهی از طریق تماس تلفنی برای دریافت این کد تایید وانمود می‌کنند که از طرف یک سازمان یا مسابقه تماس گرفته و برای اصالت سنجی به کدی که برایشان پیامک شده نیاز دارند.
وی با اشاره به اینکه مجرمان سایبری برای دسترسی به کد تایید از روش های مختلف استفاده می کنند، افزود: آنها پس از فریب دادن قربانی های خود و اخذ کد تایید وارد حساب کاربری شده و از این طریق اقدام به انجام اعمال مجرمانه می کنند.
سرهنگ مرتضوی گفت: به اکانت‌ها و صفحات جعلی شبکه‌های اجتماعی و تماس ها و پیامک های دریافتی از طرف افراد ناشناس به هیچ عنوان اعتماد نکرده و توجه داشته باشند کدهایی که در شبکه های اجتماعی یا از طریق پیامک برای آنها ارسال می شود به منزله اطلاعات شخصی است و در صورت واگذاری این کد به افراد غیر از طرق مختلف مورد سوء استفاده قرار خواهند گرفت.


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.