کلاهبرداری به بهانه سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران از شناسایی و دستگیری عامل کلاهبرداری ارز دیجیتال خبر داد.

تاريخ : نوزدهم ارديبهشت 1402 ساعت 15:26   کد : 42545
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ دوم حمیدرضا سلطان آبادی، رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران در تشریح این خبر گفت: طی مراجعه خانمی به این پلیس با طرح شکایت مبنی بر اینکه به جهت آشنایی با نحوه سرمایه گذاری ارز دیجیتال به جستجو در کانال‌های شبکه اجتماعی تلگرام پرداخته و پس از آشنایی با کانالی که در این رابطه مشاوره می داد از کارشناس آن کانال درخواست مشاوره نموده است.

وی درادامه اظهار داشت: شاکیه در اظهارات خود عنوان کرد پس از راهنمایی های کانال مذکور اقدام به سرمایه گذاری نموده و مراحل خرید ارز و راه اندازی کیف پول را کارشناس همان کانال برای وی انجام داده که با داشتن رمز کیف پول شاکیه اقدام به خالی کردن آن نموده و دیگر پاسخگو نمی باشد.
این مقام مسئول بیان داشت: باتوجه به حساسیت پرونده، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت که با اقدامات فنی و بررسی‌های اولیه مستندات دیجیتالی ارائه شده و انجام اقدامات تخصصی، فرد مورد نظر شناسایی و به این پلیس دعوت شد.
سرهنگ سلطان آبادی ادامه داد: پس از حضور متهم در پلیس فتا و روبرو شدن وی با مستندات غیر قابل انکار جمع آوری شده توسط کارشناسان این پلیس، متهم لب به اعتراف گشود و پرونده  جهت سیر مراحل قضایی به دادسرای عمومی و انقلاب ارسال گردید.
رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران به شهروندان هشدار داد: فریب تبلیغات اغوا کننده در فضای مجازی را نخورند زیرا مجرمان سایبری با استفاده از ترفندهای تبلیغاتی فریبنده در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها مبنی بر کسب درآمد بالا از طریق تولید یا خرید و فروش و سرمایه گذاری ارز دیجیتال از کاربران کلاهبرداری می کنند.


دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.