Telegram Sapp Instagram Aparat tvhoshdar
اخبار
رئیس پلیس فتا زنجان از شناسایی و دستگیری فیشینگ کاران حرفه ای خبر داد و گفت: متهمان با طراحی و انتشار اپلیکیشن ها و لینک های جعلی مربوط به ماهواره جیبی، شارژ ایرانسل وشارژ اینترنت در شبکه های اجتماعی به حساب بیش از ۱۲۰۰ نفر در سراسر کشور دسترسی پیدا کرده بودند.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۱۱ تن از اعضای شرکت های هرمی خبر داد که به بهانه استخدام از جوانان تحصیلکرده شهرستانی مبلغ ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند.
اعضای یک باند شرط بندی در شبکه های اجتماعی در پی اقدامات رصد و نظارتی پلیس در اراک دستگیر شدند.
کارشناس جرایم سایبری پلیس فتا استان خوزستان با اشاره به لزوم هوشیاری همشهریان در استفاده از شبکه های اجتماعی، نسبت به سوءاستفاده از شماره تلفن آنها در شبکه های اجتماعی خارجی توسط کلاهبرداران هشدار داد.
فرمانده انتظامى شهرستان خواف به شهروندان هشدار داد: مراقب باشند، باندهای فیشینگ به دنبال اجاره کارت های بانکی شهروندان هستند.
معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور با بیان اینکه دادستانی پیگیر اجرای مطلوب رمز دوم پویا است، گفت: با اجرای این طرح، جرایم کاهش و امنیت تراکنش های بانکی بدون حضور کارت افزایش پیدا می کند.
فرمانده انتظامی بندرانزلی از انهدام باند شرکت هرمی و دستگیری 19 نفر از اعضای آن خبر داد.
معاون فنی پلیس فتا ناجا ضمن اشاره به افزایش پرونده های برداشت غیرمجاز و سرقت های اینترنتی از حساب های الکترونیک بانکی به معرفی افزونه ضد فیشینگ پرداخت.
معاون اجتماعی پلیس فتا در رابطه با طراحی درگاه های جعلی در روزهای منتهی به بلک فرایدی به عنوان یکی از شگردهای مهم مجرمان سایبری هشدار داد.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از کشف یک پرونده فیشینگ سازمان یافته و دستگیری افراد وابسته به اتهام برداشت غیر مجاز پول و همچنین تحویل کالاهای خریداری شده از فروشگاه های آنلاین با اعتبار بانکی قربانیان خبر داد.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه درخصوص کلاهبرداری با عنوان ثبت نام طرح معیشت خانواده و اجرای طرح مصرف بهینه سوخت هشدار داد و گفت: شهروندان توجه داشته باشند فقط از طریق راه های اعلامی در رسانه های معتبر، اقدام به ارسال اطلاعات کنند.
معاون وزارت ارتباطات در روزهای گذشته گفت «به دنبال تهیه لایحه‌ای است که قطع اینترنت تنها با تصویب مجلس باشد» اما قطعی اینترنت در این سیزده روز شاید پایه‌های بعضی مشاغل را برای سال‌های طولانی در ایران متزلزل کرده باشد.

رییس پلیس فتا گیلان به شهروندان هشدار داد : در صورت ارسال پیامک رسمی جهت فعالسازی رمز یکبار مصرف از سوی بانک ها شهروندان به سایت بانک مذکور مراجعه کنند تا در دام سارقان اطلاعات بانکی نیفتند.
سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا درباره راه تشخیص پیامک واقعی و غیر واقعی با یکدیگر توضیحاتی داد.
بانک ها و موسسات اعتباری در راستای ارتقاء سطح امنیت تراکنش های بدون حضور کارت، امکان دریافت رمز دوم پویا را فراهم کرده و برای این کار به هیچ عنوان نیاز به ارائه اطلاعات کارت بانکی وجود ندارد.
معاون بورس، بانک و بیمه وزارت اقتصاد گفت: بانک ها اقداماتی در راستای هوشمندی و گذر از بانکداری الکترونیک به بانکداری دیجیتال و ارائه سرویس های جدید در دستور کار خود قرار داده اند.
محققان امنیتی فعالیت های گروهی جدیدی از هکرها دنبال کرده اند و دستاورد هایی از تلاش آن‌ها برای آلوده کردن چندین شرکت و سازمان را در کشور‌های آلمان، ایتالیا و ایالات متحده به بدافزارها، بانکداری‌های تروجان یا بدافزارهای باجگیر‌ برای ضرر رساندن مالی به این شرکت‌ها پیدا کرده‌اند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به تقلب مخابراتی به عنوان جدیدترین روش مجرمانه کلاهبرداران سایبری، به شهروندان در این خصوص هشدار داد .
رئیس پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری در قالب مشارکت در راه اندازی کسب و کار در فضای مجازی هشدار داد.
مرکز ملی اشتراک گذاری و ارائه هشدارهای امنیت سایبری (سامانه ماها) در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد می شود.
انتها123456
دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.