Telegram Sapp Instagram Aparat tvhoshdar
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در راستای توسعه خدمات خود به متقاضیان نماد اعتماد الکترونیکی، این امکان را ایجاد نموده است تا کسب و کارهای اینترنتی، ضمن دریافت نماد اعتماد بتوانند از شرکت های ارائه دهنده خدمات درگاه پرداخت اینترنتی، درخواست درگاه پرداخت نمایند.

سرپرست مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از آغاز فعالیت و راه‌اندازی سامانه جامع تجارت در سال 1395 تاکنون قطعی یا اختلالی در سامانه نداشته ایم و مشکلات سیستم به یک دقیقه محدود بوده است که در امور فنی سامانه ها، اختلال محسوب نمی شود.

فعالان حاضر در نشست پیشنهاد دادند تا با همکاری اتاق ایران و سازمان ملی کارآفرینی کارگروه مشترکی باهدف بررسی مجوزها، امور مالیاتی و تأمین اجتماعی مرتبط با پلتفرم‌ها شکل بگیرد تا تصمیمات مرتبط با این کسب‌وکارهای مجازی به‌ شکل کارشناسی‌ گرفته شود.

بالغ بر ۴۱ درصد از شرکت های فعال در بریتانیا از توسعه زودهنگام و سریع فناوری‌های نوین همچون هوش مصنوعی واهمه دارند چراکه بر این باورند که این فناوری‌ها تا پنج سال آینده جای منابع انسانی، کارشناسان، متخصصان و تمامی تجهیزات موردنیاز آنها را خواهد گرفت.

تجارت الکترونیک به شیوه بین بنگاهی یا همان B2B، فرایندی است که در طی آن شرکت‌ها،سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی از طریق ابزارهایی که اینترنت در اختیار آنها می‌گذارد، به خرید و فروش محصولات و خدمات مورد نیاز خود بصورت عمده می‌پردازند.

 همچنین با راه اندازی سامانه مدیریت لجستیک در کلیه گمرکات ، ثبت اطلاعات حامل‌ها برای ورود به محوطه انجام و این اقدام کنترل و نظارت دقیق بر حامل‌ها را به همراه داشته است.

با تشکیل جلسات نوبه ای و بررسی موارد ارجاع شده، موضوعات مطرح شده مرتبط با کسب و کارهای نوپا مورد رسیدگی تخصصی قرار می گیرد.

استارتاپ ها ، شرکت های دانش بنیان و شتابدهنده های تخصصی فعال در حوزه اینترنت اشیاء و شهر هوشمند، می‌توانند با ارسال درخواست خود به همراه مستندات مرتبط به کارگروه اینترنت اشیاء و شهر هوشمند ستاد توسعه فناوری اطلاعات،‌ ارتباطات و فضای مجازی از تسهیلات مذکور بهره‌مند شوند.

با بررسی آمار مندرج در سایت نماد الکترونیک مشاهده می‌شود که ۵۱ هزار و ۳۰۷ کسب‌و‌کار در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که برای ۳۱ هزار و ۳۴۱ کسب‌و‌کار نماد اعتماد الکترونیک صادر شده است؛

کارشناسان کسب‌و‌کارهای اینترنتی معتقدند اختلافات بر سر مجوزها و فعالیت استارت‌آپ‌ها و سایت‌ها همچنان تداوم خواهد داشت مگر آنکه نهادها و اتحادیه‌ها کمیته‌های تخصصی مشترک برای رسیدن به یک راهکار مشترک ایجاد کنند.

مقرر گردید زیرساخت‌های لازم جهت استفاده از امضاء دیجیتال از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مورد بررسی قرار گرفته و موانع موجود جهت توسعه گواهی الکترونیکی رفع گردد. 

آنچه که قطعی شده آن است که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات زیرساخت ایران که اکنون مدیریت اینترنت را برعهده دارند نظارت لازم را به خوبی بر اینترنت دارند.

صاحبان فروشگاه‌ها باید دقت کرده و از واگذاری کارت بانکی و یا اطلاعات بانکی خود به دیگران خودداری کنند، زیرا مجرمان سایبری می‌توانند از این اعتماد سوءاستفاده کرده و با شماره کارت آنها اقدام مجرمانه‌ای انجام دهند و حتی صاحب فروشگاه را هم به دردسر بیندازند.

مشاهده شده که کلاهبرداران با فریب افراد، کلیه اطلاعات بانکی آن‌ها را به بهانه واریز پول دریافت و بعد از آن اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب آن‌ها می‌کنند. از این‌رو به کاربران توصیه می‌شود که با دقت بیشتری از این سایت‌ها خرید کنند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.

در راستای ماموریت راهبردی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و زمینه سازی برای بهره مندی از مزیت های جغرافیایی، زیرساختی و قانونی این مناطق و با هدف توسعه کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار نوآورانه، ضروری است که اکوسیستم نوآوری در مناطق آزاد کشور توسعه یابد.

 از آنجایی که در تجارت الکترونیکی داد و ستد در حالت حقیقی و واقعی وجود ندارد پتانسیل وجود ریسک در معاملات اینترنتی وجود خواهد داشت.

کارشناسان و محققان ecommerce news با تحقیقات روی داده ها، محبوب ترین بازار آنلاین را برای کشورهای مختلف اروپا به شکل زیر فراهم نموده اند:

سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی با یادآوری ممنوع بودن تبلیغ کالا و خدمات در شبکه های ماهواره ای به مردم توصیه کرد از نصب برنامه های نرم افزاری که در این شبکه ها تبلیغ می شود، خودداری کنند.

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.