Telegram Sapp Instagram Aparat tvhoshdar
 مسدودسازی حساب بانکی کسب و کارهای اینترنتی یکی از بزرگترین مشکلات است که با کوچکترین شکایت در همان مرحله اول بازپرس‌‌ها تمام حساب‌‌های بانکی مربوط به شرکت را مسدود می‌‌کنند.

 اولین کسب‌وکارهای اینترنتی تقریباً در سال ۱۹۹۵ شکل گرفتند. در آن زمان با توجه به شور و شوقی که در میان مردم و سرمایه‌گذاران وجود داشت، این بحث بسیار رونق پیدا کرد و سرمایه‌های کلانی نیز برای آن خرج شد.

لازمه اساسی پاگرفتن کسب و کارهای دانش‌بنیان و استارتاپی مساعد بودن زیست بوم کسب و کار است؛ محیط اجتماعی و کسب و کار استان باید زایشگاه ایده‌های نوآورانه و گلخانه رشددهنده بذرهای استارتاپی باشد؛

دادستانی کل کشور ضمن اعلام حمایت از کسب و کار های اینترنتی، تاکید می کند که گردانندگان این نوع کسب و کار ها باید به قوانین موجود پاپیند باشند و درصورت نیاز، پاسخگوی مراجع قضایی و حوزه دادستانی شهرستان های محل فعالیت خود باشند.

خصوصیات استارتاپ ها نظیر رشد سریع و بازاریابی جهانی موجب شده که عمده محصولات و نوآوری ها در این حوزه متمرکز بر تولید محصولات اینترنتی یا تکنولوژی اطلاعات باشد، اما نباید گفت که مفهوم استارتاپ لزوما راه اندازی کسب و کار اینترنتی است.

به‌دلیل وجود نیاز در بازار، امکان سنجی مناسب برای ارائه محصول و تمایل بیشتر سرمایه­‌گذاران به این نمونه‌ها موفق بوده‌اند و مزیت­‌های فراوانی مانند کمک به رشد رفاه اجتماعی، ایجاد ارزش افزوده، کارآفرینی و اشتغالزایی برای کشور داشته‌اند.

دادستان کل کشور اعلام کرده است که صرفاً نظارت بر کار استارتاپ های حمل‌ بار و مسافر برعهده شهرداری است و تا زمانی که دستورالعمل نظارت شهرداری‌ بر فعالیت‌ تاکسی های اینترنتی آماده نشود،از هرگونه برخورد و ممانعت از کسب و کار این شرکت‌ها به درخواست شهرداری، خودداری به عمل آید.

کارهای ارزشمندی در شرکت خدمات انفورماتیک انجام گرفته است. یادمان هست که نظام بانکی کشور پیش از این چه شرایطی داشت و الان در چه مسیری در حال حرکت است، در مقایسه با گذشته انقلابی در نظام بانکی کشور رخ داده است.

اینکه تنها دولت در این حوزه سرمایه‌گذاری کند، راه به جایی نمی برد؛ سرمایه‌گذاری در حوزه پژوهش تنها زمانی موثر است که اگر دولت در این حوزه سرمایه‌گذاری کرد، بخش خصوصی نیز نسبت به دولت بیشتر اقدام به سرمایه‌گذاری کند.

 برای جلوگیری از صدمات وارده به کسب و کارهای مجازی، معاون حقوقی رئیس جمهوری بخشنامه حمایت از کسب و کارهای مجازی در برابر شکایت و فیلترینگ دولتی‌ها را به دستگاه‌های دولتی (وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی) ابلاغ کرد.

۲۰ نهاد و سازمان اهداف وظایف و ماموریتهای تعریف شده قانونی در زمینه کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی دارند.

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری خراسان رضوی گفت: این استان با راه اندازی ۳۲۳۱ کسب وکار اینترنتی رتبه دوم کشوری را بعد از تهران به خود اختصاص داد.

معاون حقوقی دولت بخشنامه‌ای را ابلاغ کرده است که بر اساس آن کارگروهی برای کاهش موانع کسب و کارهای مجازی از طریق ساماندهی و کاهش شکایات دستگاه‌ها به طرفیت آنها تشکیل می‌شود.

 آیا این کسب و کارهایی که نماد اعتماد دریافت می نمایند، همه در یک سطح هستند؟ آیا همه آنها به یک اندازه به تعهدات خود پایبندند؟ آیا درجه بندی و رتبه بندی برای ضریب امنیت یا ضریب مشتری مداری برای این کسب و کارها نمی بایست لحاظ شود؟

به اطلاع کلیه صاحب امتیازان کسب وکارهای دارای نماد اعتماد الکترونیکی می رساند، در راستای تسهیل فرآیند تمدید برای کسب وکارهای اینترنتی و با هدف حمایت از حقوق مصرف کنندگان؛ الزامات و شرایط جدیدی برای تمدید اعتبار نماد اعتماد الکترونیکی به شرح زیر تعریف شده است:

از تاریخ ۲۴ /۹ /۹۷ به دستور بازپرس همه شکات در ساعات مشخص جهت ارایه توضیحات و  اسناد احضار شدند که همه روزه این کار در حال انجام است. شکایت موکلین تحت عنوان کلاهبرداری و تحصیل مال از طریق نامشروع و اخلال در نظام اقتصادی کشور مطرح و ثبت شده است.

مرکز تحقیقاتی Navigant Research در اوایل ماه می 2018 ، گزارشی منتشر کرد که سبب افزایش توجهات به اینترنت اشیا شد. زیرا این فناوری امنیت شرکت ها و تشکیلات اقتصادی و صنایع همگانی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 
قطعاً تشکل ها در برندسازی موفق تر خواهند بود. چراکه تشکل ها امکانات بیشتری نسبت به افراد دارند و این تشکل ها هستند که می توانند در مجامع مختلف برای طرح موضوع شدن به ما کمک کنند. لازمه این کار این است که در هر حوزه ای با تشکل مربوطه ارتباط برقرار شود.

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.